Android TV 13 se dočká minimálně dvou podstatných změn. O co jde?

google android tv 13

Ke konci loňského roku jsme vás informovali o tom, že Google v tichosti vydal Android TV 12. Novinek není příliš a systém zdaleka není rozšířen na nikterak závratném množství zařízení a už se začíná mluvit o tom, čeho bychom se měli dočkat s nadcházejícím Android TV 13.

Android TV 13 se pravděpodobně ukáže na podzim

Vývojář Mishaal Rahman si všiml dvou poměrně zajímavých novinek. Android 13 totiž dostane pohotovostní režim s nízkou spotřebou energie určený pro televizory s operačním systémem Android. Funkce by měla omezit aplikacím přístup k internetu, což dosud nešlo. Můžete namítnout, že se vám nebudou aplikace automaticky aktualizovat, ale je téměř jisté, že půjde tato funkce vypnout. Osobně Nvidia Shield TV moc často nevypínáme a tak (pokud se novinka dostane i k nám) tuto funkci oceníme.

Další novinkou bude rozšířená podpora PiP (obraz v obraze), jelikož Google umožní vývojářům vytvářet menší poměr stran, než bylo dosud možné. Jestliže bude dodržen tradiční harmonogram, uvidíme Android TV 13 na podzim letošního roku.

Jakou verzi Android TV máte?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)