Google v tichosti vydal Android TV 12. Známe hlavní změny

Android TV 12 vydání Google

Pár týdnů po globálním vypuštění očekávaného systému Android 12 primárně pro telefony a tablety připravil Google také finální podobu televizního prostředí Android TV 12. Na stránce pro vývojáře je už nyní ke stažení a testování dostupné finální vydání. Systém se dá také manuálně stáhnout, nicméně zatím vůbec není jasné, do kterých zařízení a kdy oficiálně vyrazí skrze běžné aktualizace. Platí to i o Google Chromecast, který nyní dokonce stále běží na desáté verzi.

Jak nainstalovat O2 TV aplikaci do Android TV

Nový Android TV 12 je hotový jak ve verzi s tímto názvem, tak i jako alternativa Google TV (víte, že se mezi nimi dá přepnout?). Mezi novinky v systému patří vylepšení několika vysílacích funkcí, ovládacích prvků i zabezpečení či soukromí. K dispozici je například blokování či sledování aktivity mikrofonu, přizpůsobení snímkovací frekvence přehrávanému obsahu, domovské menu ve 4K rozlišení, rychlé připojování zařízení skrze QR kódy nebo upravené animace v nabídkách a při spouštění celého systému. Při vydání byla potvrzena také podpora pro standard HDMI CEC 2.0.

Které verze Android TV už máte vyzkoušené?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)