Nejnovější Android TV prostředí potěší majitele 4K televizí

Anrdoid TV menu 4K

Google před pár hodinami vydal třetí beta “náhled” na chystaný Android 12 a společně s ním poslal aktualizaci i pro prostředí Android TV. Nejzajímavější připravovaná novinka v tomto televizním potěší majitele televizorů či jiných obrazovek s vysokým 4K rozlišením. Až na tuto hodnotu totiž bylo konečně graficky zpracováno hlavní menu, ve kterém uživatel spouští aplikace a provádí další úkony.

nejlevnější televizory s Android TV

Doposud je běžně k dispozici pouze Full HD rozlišení, tedy 1920 x 1080 pixelů. Hlavní nabídka tak nejenže modernější obrazovku nedokáže naplno využít, ale také občas dělá problémy při spouštění 4K obsahu, když se musí rozlišení v rychlosti přepnout.

Vizuální vylepšení slibuje nové prostředí i po stránce rozmazaných pozadí nebo efektivnějšího přepínání mezi různými obnovovacími frekvencemi. Obě tyto možnosti budou vloženy do rukou vývojářů. K tomu zavede nový Android TV také stále využívanější prvek pro kontrolu ochrany soukromí. Na obrazovce se bude zobrazovat informace, zda je v danou chvíli spuštěná kamera či mikrofon.

S jakým rozlišením Android TV používáte?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)