Každý pátý Android telefon už má systém na Nougatu. Jak je na tom ten váš?

nougat android telefon podil verzi

Android 8 Oreo byl spuštěn v srpnu, nicméně zatím jej najdeme na minimálním počtu telefonů, jak ukazují poslední statistiky Googlu. V listopadu se však dařilo Androidu 7 Nougat, už jej má každý pátý Android telefon.

Android telefonům stále vévodí systém Marshmallow

Android Oreo najdeme prozatím na 0,3% všech zařízení, nárůst má o 0,2 procenta. A to díky novým Pixel 2 telefonům, ale také mobilům od Sony jako je Xperia XZ1 Compact nebo XZ Premium, který už má Android 8 Oreo.

android telefon podil systemu verze android

Nejzajímavěji to vypadá u Androidu 7 Nougat, který stále stoupá nahoru. V říjnu měl 17,8%, nyní už jej najdeme na 20,6% zařízení. A to i na úkor Androidu 6 Marshmallow, který se propadnul lehce na 30,9 procent. Nicméně stále jej najdeme na nejvíce telefonech s Androidem.

Trochu méně má pátá verze Lollipop. Drží se i stále Kitkat s podílem 13,8%. Zbylé verze Androidu už jsou na minimálních počtech zařízeních. Měření probíhá vždy týden v měsíci a jde o čísla přihlášených zařízení do Google Play.

Jakou verzi systému má váš Android telefon?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)