Android Roadshow 2013: Ostravu ovládla zelená armáda!

registrace 2

Ostravská Android Roadshow je úspěšně za námi. V sobotu, 28.9, se opět odehrálo setkání všech Android fanoušků a nadšenců, kteří si mohli prohlédnout a vyzkoušet žhavé novinky ze světa Androida, poslechnout si zajímavé přednášky a také si zasoutěžit o hodnotné ceny.

Android RoadShow 2013 promo video HD

Android RoadShow 2013 promo video HD

 

Připomínáme, že další Android RoadShow 2013 se bude konat již 19.10. v Českých Budějovicích. Více informací na www.AndroidRoadshow.cz (na každou registraci je potřeba jiný email).

Hashtag akce pro všechny sociální sítě je #androidroadshow.

  registrace roadshow

Ostravská Roadshow se konala v prostorech hotelu Clarion Congress, jehož kapacita pro naše účely jen tak tak stačila :). Tím samozřejmě nechceme říct, že by prostory hotelu byly nedostačující, ale zkrátka a dobře, účast byla hojná a my jsme za to moc rádi. I když se nám na počátku akce vytvořila menší řada, snažili jsme se ze všech sil registraci zvládnout co nejrychleji a snad se nám to i podařilo. Poté návštěvníci vstupovali do prostorů Roadshow a mohli se začít kochat vystavenými zařízeními společnosti Samsung, Prestigio nebo nadupanými Číňany u našeho stánku Světa Androida a vyčkávat na úvodní přednášku.

 registrace 1 registrace 2

roadshow kocka

Zajímavé přednášky?

Na Ostravské Roadshow jste mohli zhlédnout zajímavé přednášky od společnosti Samsung, nVidia, dále přednášku Radka Tesaře o typech displejů a na závěr nám Jirka Opletal povykládal něco o výhodách Rudého Androida – telefonů z Číny. Před koncem Roadshow se návštěvníkům již tradičně dostalo prostoru pro volné otázky a následně se vyhlásily výsledky soutěže a rozdaly se ceny.

přednáška 1

přednáška 6

přednáška 4

Hi-Tech hračky na Roadshow

Kromě přednášek jste si na Roadshow mohli užít i spoustu zábavy v našem Hi-Tech koutku. Tradičně jste si tedy mohli zalétat s kvadrokoptérou Ar. Drone 2 či zakutálet s kuličkou Sphero. Obě tato zařízení jsou ovládána skrze telefon a ti z vás, kteří měli možnost si pilotování vyzkoušet, určitě potvrdí, že se jedná o opravdu zábavnou záležitost.

sphero drone 1

Pro pařany byly u našeho stánku Světa Androida přichystány dva kousky herní konzole Shield. Tento produkt se u nás nebude prodávat, a proto jsme vám dali jedinečnou šanci si jej na vlastní kůži vyzkoušet a zjistit tak, zda si toto herní zařízení s Tegrou 4 necháte dovést ze zahraničí. Oba Shieldy v sobě měly předinstalovaných hned několik her a vy jste si je tak mohli vyzkoušet přímo v akci. Obzvlášť  u ovládání hry Asphalt 8 (který byl v Shieldu nainstalován) pomocí hardwarového joysticku Shieldu musíte uznat, že je opravdu povedené.

shield 1

 

Note 3 a chytré hodinky od Samsungu

Dalším z největších lákadel ostravské Roadshow bylá bezesporu nově představená zařízení od Samsungu. Jedná se samozřejmě o třetího pokračovatele tabletophonu Note. Samsung Galaxy Note 3 disponuje zcela novými inovativními funkcemi a vy jste ji je mohli všechny vyzkoušet. Dalším neméně zajímavým kouskem jsou chytré hodinky Samsungu, které byly na Roadshow také k vidění. Kromě těchto produktů Samsung představil i další své telefony, tablety či chytré televize.

samsung logo

note 3 1

Pozadu nezůstala ani společnost Prestigio, u jejíž stánku byla k vidění spousta chytrých přístrojů s operačním systémem Android. Produkty této společnosti si v poslední době začínají vydobývat vcelku dominantní postavení v sektoru levnějších smartphonů a tabletů.

prestigio logo

  Android RoadShow Prestigio

Svůj stánek si na Roadshow zakotvila i společnost Belkin. Pokud jste tedy hledali stylové příslušenství pro vaše zařízení, měli jste možnost si jej prohlédnout a následně také samozřejmě zakoupit. Pouzdra, nabíječky, kabely a mnoho dalších chytrých vychytávek bylo přichystáno jen pro vás.

belkin logo

belkin

Nabušení Číňani

Jak už bylo na počátku řečeno, u stánku Světa Androida jste si mohli osahat telefony pocházející z Číny, jejichž výkon (a cena) mnohdy překvapí. Do vašich rukou se dostaly telefony Xiaomi Mi2S, ZOPO Captain S (ZP990 C7), ThL W8s, Oppo Find 5, Lenovo P780 či Lenovo S750. Více podrobností o těchto telefonech si můžete přečíst zde.

xiaomi 1

xiaomi mi2s

Herní koutek (Game Hall)

Nemohl chybět ani herní koutek, kde jste měli šanci pokořit rekord ve speciálně upravené verzi zombie střílečky Dead Trigger. K dispozici byly 3 telefony Samsung Galaxy S4, na kterých hra šlapala jako po másle. Současný stav nejvyššího skóre ze všech Roadshow v tomto roce můžete nalézt na oficiální stránce Android Roadshow. Pakliže máte v plánu se této soutěže o nabušené Tegra 4 zařízení zúčastnit, začněte doma pořádně trénovat, protože zombies se s vámi mazlit rozhodně nebudou.

dead trigger 2 dead trigger 1

2 shieldy

O co se hrálo v soutěžích?

Na ostravské Roadshow jste měli možnosti si zasoutěžit o několik hodnotných cen. Soutěže byly rozděleny do dvou kategorií – pro běžné uživatele (návštěvníky) a VIP uživatele. V soutěži pro běžné uživatele jsme do hry věnovali našlapaný, sedmipalcový tablet Nexus 7, voděodolný telefon Lenovo A660 a Android polštářek (ty jste si mimochodem mohli zakoupit hned při vstupu na Roadshow a pokud jste tak neučinili, máte stále možnost a to zde http://siji.cz/.

Android RoadShow soutěže

polštářky 2

 

Pro naše VIP uživatele, které tak rádi hýčkáme, jsme připravili soutěž o herní ovladač v podobě kostky Dice+. Šťastným výhercům gratulujeme a věříme, že se dostavíte na další Roadshow v Českých Budějovicích, kde můžete opět zkusit své šance vyhrát.

  lenovo

polstarek dice

Android RoadShow soutěže 1

Miss Roadshow – doveďte své děvče a vyhrajte

Loňský ročník RoadShow jsme zjistili, že hezkých slečen se na naší akci objevilo opravdu hodně a my se jim tak letos rozhodli dát šanci. Každá dívka, která se na RoadShow objeví, se může nechat vyfotit a automaticky se tak zařadit do soutěže o Miss Android RoadShow 2013. A o co hrajeme? O ceny v hodnotě 12 000 Kč, 8 000 Kč a 5 000 Kč. A jaké? To se nechte překvapit, do ukončení hlasování ještě nějaký ten čas zbývá a nikdy nevíte, jaké přístroje ještě budou představeny a mohou na výherkyně čekat. :) Hlasujte zde!

  miss 1 (2)

Jízdomat a Kofola

Nemůžete využít běžné dopravní prostředky, a přesto byste nechtěli zmeškat naší RoadShow? Nesmutněte. Spojili jsme se serverem JízdoMat, který poskytne přehledně zpracovanou nabídku i poptávku po spolucestujících. Snadno se tak spojíte s řidičem, který ve vhodný čas jede do města, kde se RoadShow koná, a má ve voze volné místo. Taková moderní podoba stopování.

kofola

Na ostravské Roadshow nechyběla ani společnost kofola, která pomáhala uhasit žízeň všem návštěvníkům. Ochutnat jste mohli nový nápoj Ugo, složený ze 100% šťávy z ovoce a zeleniny.

UGO

Zastavit jste se také mohli u stánku společnosti Cenolom, která vám při koupi různých telefonů/tabletů dokáže často ušetřit dost peněz. Více informací naleznete na www.cenolom.cz.

cenolom 2

cenolom 1

Kde se sejdeme příště?

Dalším místem, kam naše redakce spolu s androidí armádou zavítá, jsou České Budějovice, kde se uvidíme již již 19.10. Kapacita míst na sezení je u každé Android RoadShow omezena, proto neváhejte a registrujte se co nejdříve. Registrace je úplně zdarma.

registrace roadshow

Oficiální stránky Android RoadShow 2013

Další informace a možnost registrace naleznete na oficiálním webu Android RoadShow 2013. Můžete zde sledovat novinky nebo třeba aktuální počet registrovaných účastníků.

android mapa

Partneři

partneri roadshow

Nezapomeňte dát vědět o naší akci také svým přátelům. Sdílejte odkaz na sociálních sítích a zmobilizujte ve svém okolí každého, kdo se zajímá o mobilní telefony. Zúčastníte se příští Android RoadShow 2013? Líbila se Vám ta ostravská?

Máte nějaké fotky nebo zážitky z Android RoadShow 2013? Budeme rádi, když se o ně podělíte zde v komentářích i na sociálních sítích. Děkujeme, že nás podporujete!

Pár snímku ze zákulisí :)

Android RoadShow zákulisi 2

Android RoadShow zákulisi 1

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)