TOPlist

Android RoadShow 2012 Brno – Shrnutí

ARS

Tak. Naše druhá zastávka, tentokrát v Brně, je již za námi a my se tak můžeme podělit atmosféru a zážitky z Android RoadShow 2012. Brno se tak stalo po Praze již druhým místem v ČR, kde si mohli všichni zúčastnění vyzkoušet spoustu androidích hraček, dozvědět se spoustu informací, vyslechnout si různé přednášky týkající se tématiky Android a pro odreagování si mohli zalétat s kvadrokoptérou Ar.Drone 2 či zajezdit si s bláznivou koulí zvanou Sphero, kterou na našem trhu zatím nenajdete. Rovněž jste si mohli jako jedni z mála v ČR osahat první Google tablet Nexus 7 a nebo se podívat k čemu vlastně slouží tak trochu nepochopená multimediální koule Nexus Q (za zapůjčení těchto zařízení děkujeme přátelům z Inmite). Rovněž jste si mohli zasoutěžit o skvělý telefon HTC One S. A že Vám tohle přijde málo? Inu, mohli jste vyhrát i HTC One V, Desire C a sluchátka Beats audio. Teď už se pojďme podívat, jak celá akce vypadala a probíhala.

Jen pro připomenutí, další Android RoadShow 2012 se bude konat již 25.8. v Českých Budějovicích. Více informací naleznete na www.androidroadshow.cz (pro každou registraci je nutná jiná e-mailová adresa). Pokud chcete šířit informace po sociálních sítí, hashtag pro každou z nich je #AndroidRoadShow (Google+, Twitter).

Místo konání akce

Celá akce se konala tentokrát v Brně. A i když není Brno tak velké, jako Praha, sešlo se zde opravdu spoustu Androidích nadšenců. Celkem nás přišlo 296 registrovaných (a pokud připočteme i ty, kteří se nezúčastnili registrace, tak nás bylo daleko přes 300 :-)). Co bylo překvapením byl fakt, že se akce zúčastnilo spousta příslušníků něžného pohlaví. Jako místo konání se stal hotel Holiday Inn Brno a akce byla rozdělena do dvou sektorů – chodba, kde výrobci HTC, Samsung a Asus předváděli své nejnovější výrobky a vy jste si mohli zalítat s Ar. Dronem 2, zadovádět si s kuličkou Sphero, zahrát si zábavnou hru pro více hráčů za pomocí technologie NFC, nebo si vyzkoušet různé hry za použití gamepadu a odborného výkladu Igora Staňka z nVidie. Druhý sektor byla prezentační síň, kde jste si mohli vyslechnout přednášky na nejrůznější témata, které si představíme níže. Kvůli počtu lidí byl pohyb po místnostech občas opravdu „o hubu“, největší nával lidí jsme zaznamenali hned z rána, kdy fronta k registraci sahala až ven na parkoviště před budovou.

IMG_1039

IMG_0956

IMG_1022

Co bylo k vidění?

V Holiday Inn byla pro návštěvníky připravena široká škála těch nejnovějších a nejzajímavějších androidích přístrojů. Zajímavostí je, že některé z nich ještě ani nedošly na náš trh. Namátkou bych mohl jmenovat především Asus Padfon, což je ultimátní řešení 3 v 1, kdy telefon zasunete do tabletu a ten posléze do dokovací klávesnice, či Asus Transformer Infinity Pad TF700 s 10“ fullHD displejem. Stejně tak jste si mohli skvěle poklábosit se zástupci vašich oblíbených značek, nebo s našimi redaktory (konkrétně Adamem Kováčem, který byl i v kostýmu Androida, Janem Dolejšem který se staral o Sphero, Ar. Drona 2, Nexus 7 a Nexus Q, Petrem Michalem který Vás ochotně registroval, s Tomášem Očadlým, který všechno fotil svou zrcadlovkou a našim šéfredaktorem, Petrem Mišákem, který celou akci organizoval, přednášel a staral se o to, aby vše bylo tip ťop).

IMG 0972 IMG 1044

IMG_1009

Co Vás mohlo zaujmout a pobavit o volném čase, byly stánky nVidia a společnosti Mautilus, která velmi zajímavě představovala využití technologie NFC. Dva hráči si mohli zahrát proti sobě obdobu klasického hada právě použitím této funkce, která se ve světě stále více rozšiřuje a člověk teprve odhaluje všechny možnosti jejího využití. U prvního jmenovaného stánku jste si rovněž mohli zahrát – tentokrát na tabletu, ke kterému byl připojený bezdrátový gamepad. Tam nechyběla ani významná osobnost české IT scény, Igor Staněk, který k Androidu, Tegře a hrám celkově měl velmi zajímavý výklad. Samozřejmě jsme tam měli stánek i my, lidé ze SvětAndroida, kde jste si mohli zalétat s kvadrokoptérou Ar.Drone 2, kterou zatím nikde neseženete, nebo si zaskotačit s bláznivou bluetooth koulí Sphero, která je k sehnání pouze v USA.

IMG_0962

IMG_1003

 

 

HTC

Tento Tchajwanský výrobce se stal hlavním partnerem pro Android RoadShow v Brně a představil nám letošní vlajkovou sérii One. Pro své fanoušky si připravil i soutěž, ve které si mohli celkem 4 šťastlivci odnést hodnotné ceny – hlavní cenou byl špičkový telefon HTC One S, poté HTC One V, HTC Desire C a v neposlední řadě i sluchátka Beats audio. Samozřejmě nechyběly ani velmi půvabné hostesky, které si musely prostě získat každého :-)

 • HTC One X
 • HTC One S
 • HTC One V
 • HTC Desire C
 • HTC Sensation XE
 • Sluchátka Beats by Dr. Dre

IMG_0979

IMG_0964

 

 

Asus

Další výrobce, který zde prezentoval své výrobky, byl Asus. Na jeho stánku jste mohli vidět tablety z oblíbené rodiny Transformer, konkrétně hit letoška Transformer Pad TF300, Transformer Prime, prvního v generaci Transformerů, TF100, či připravované novinky Infinity Pad TF700 s fullHD displejem, či zajímavé řešení 3 v 1, Asus Padfon kombinující telefon, tablet a netbook.

IMG_0980

Samsung

Jihokorejský Samsung si pro Vás připravil pro změnu celou škálu svých Galaxy modelů. Mohli jste si vyzkoušet Galaxy SIII, SII, Note, Ace II, Xcover, Galaxy Taby a jiné.

IMG 0959 IMG 0982

Přednášky a prezentace

Nejnovější Android technologie doplňovaly přednášky, na kterých se mohl každý dozvědět spoustu nových užitečných informací o systému Android, aplikacích, programování a androidích přístrojích. Přednášková místnost doslova praskala ve švech, což dokazuje fakt, že o přednášky a zajímavé informace z úst zkušených odborníků byl veliký zájem. Nechybělo zde ani vyhlášení soutěže o HTC One S, V, Desire C a Beats sluchátka.

 • Zahájení Android RoadShow Brno (Petr Mišák)
 • HTC
 • Tipy, jak naplno využít svůj chytrý telefon (Petr Nálevka)
 • Proč Android s Tegrou 3 a co všechno dovede (Igor Staněk)
 • Jak využít NFC a proč je cool (Petr Mazanec)
 • Asus
 • Tipy na aplikace (Petr Mišák)
 • Monetizace a jak nekrást (Michal Vojtíšek)
 • Android očima grafického designéra (Michal Fetl)

IMG_0973

IMG_1077 IMG 0997

 

IMG_1020

IMG_1034

Redakce Světa Androida

V místě konání jste mohli potkat také oblíbené redaktory a vedení našeho portálu. O hladký průběh akce, soutěže a přednášky se staral zakladatel, manažer a šéfredaktor projektu, Petr Mišák. Čtveřice redaktorů (Jan DolejšAdam Kováč, Petr Michal, Tomáš Očadlý) se pak starala o Vaši zábavu a dokumentaci celé akce. K dobré atmosféře přispíval náš androidí maskot v životní velikosti Andru, na Android RoadShow mezi všechny návštěvníky dorazilo také auto v barvách RoadShow, které jste mohli zahlédnout zaparkované před budovou.

IMG_0991

Kde se sejdeme příště?

Dalším městem, kde se sejde hromada Androidích maniaků, jsou České Budějovice, kde se uvidíme již 25. srpna. Kapacita míst na sezení je u každé Android RoadShow omezena, proto neváhejte a registrujte se co nejdříve. Registrace je úplně zdarma.

reg

Oficiální stránky Android RoadShow 2012

Další informace a možnost registrace můžete najít na oficiálním webu Android RoadShow 2012. Můžete zde sledovat novinky nebo třeba aktuální počet registrovaných účastníků, který již překročil hodnotu 2 000.

ARS

Partneři

partner

 

Nezapomeňte dát vědět o naší akci také svým přátelům. Sdílejte odkaz na sociálních sítích a zmobilizujte ve svém okolí každého, kdo se zajímá o mobilní telefony. Zúčastníte se příští Android RoadShow 2012? Líbila se Vám ta v Brně?

Na závěr bych Vám za celou redakci poděkoval za velmi hojnou účast, která nám všem vyrazila dech. Díky!

 

 

 

Adam Kováč
O Autorovi - Adam Kováč

Student IT, milovník Androida a všeho kolem něj :-) více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)