TOPlist

Android plně pod kontrolou díky aplikaci System Monitor

unnamed (2)

I když pro spoustu uživatelů je Android především systém umožňující volání, smskování a hraní her, pro mnohé hračičky se z tohoto systému stává hobby. A stejně jako modeláři ladí každý detail svého výtvoru, najde se dost kutilů, kteří chtějí mít pod kontrolou každičké procento výkonu svého zařízení a každičký bajt paměti. Pro tyto účely existuje slušná řádka aplikací a my dnes vypichujeme utilitku nazvanou dosti nenápaditě: System Monitor.

System-Monitor-for-Android-Settings

Za obyčejným jménem se ale skrývá nebývale nabušená aplikace, která vám v čím dál tím populárnějším Holo designu prozradí různé zajímavosti o vašem operačním systému. Pokud sáhnete po bezplatné verzi, dostanete přehledné informace o využití procesoru, pamětí, úložného prostoru a síťových připojení. Necelé dva dolary za placenou verzi vám pak zajistí ještě širší škálu nástrojů. Patří mezi ně rozsáhlý systém upozornění, nastavitelné plovoucí grafy, které se zobrazují i při běhu různých aplikací, takže můžete snadno zjišťovat, kdy dostává telefon nejvíc zabrat a pokud používáte aplikaci Dashclock, můžete si nechat odesílat notifikace na zamykací obrazovku. Veškeré monitorování navíc probíhá v reálném čase a sami si můžete nastavit intervaly měření.

unnamed (3)

Aplikace je přehledná a jednoduchá na ovládání – mezi jednotlivými obrazovkami se přesouváte pouhým tažením prstu. Trochu zamrzí, že grafy nejsou trochu propracovanější a s chybějícími hodnotami na číselných osách plní spíše estetický význam. To je ale jenom drobný nedostatek, který bohatě vyvažuje široká škála jiných vychytávek. Vybrat si navíc můžete ze dvou barevných témat.

Celkově vzato se jedná o promakanou aplikaci, na které vývojář stále pilně pracuje, takže určitě není důvod nevyzkoušet alespoň bezplatnou verzi.

1e6184489109b7df5222b2bde0495bb9?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

P5iTPTBd45xGQ9 H5ntIdvfhjjms
System Monitor Lite
Christian Göllner
Verze 1.0.164 (1. 4. 2013)
Velikost 985 kB
4.0+

Xrb58o1EK7XYd2AAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)