Menu

Android Oreo má nové řešení instalace aplikací z neznámých zdrojů

S novým systémem Android Oreo přišlo i mnoho změn. Nedávno jsme informovali o tom, že Google zavedl skenovaní aplikací v obchodě play. Android Oreo má nyní i další ochranný prvek, který pracuje s instalacemi aplikací z neznámých zdrojů.

Android Oreo má nové prvky ochrany

Mnoho uživatelů Androidu alespoň jednou za život nainstalovalo nějakou aplikaci z „neznámého zdroje“. To jsou veškeré další zdroje mimo obchod Google Play. U takových aplikací je mnohem větší šance, že budou obsahovat nějakou potenciálně nebezpečnou věc, malware apod.

Android 8 Oreo má nyní další vylepšení, které vám pomůže ochránit váš telefon, když trváte na instalaci aplikací z neznámého zdroje. V novém Androidu už se v nastavení nenachází položka „Neznáme zdroje“, která vám umožňovala tyto aplikace po stažení nainstalovat.

android-oreo-ma-ochrana-nezname-zdroje

Položka byla v novém systému nahrazena „povolením“ k instalaci neznámých aplikací. Povolení už není obecné, ale váže se na konkrétní aplikaci, kterou chcete nainstalovat. Aplikaci tak de facto před instalací udělujete její oprávnění a až posléze ji skutečně nainstalujete. Takto můžete odhalit potenciálně závadnou aplikaci.

Líbí se vám nové bezpečnostní prvky Androidu Oreo?

Zdroj: android-developers.googleblog.com

 

Komentáře

Zelig

zelig48 0

23.8.2017 20:33

Na to jsem čekal, vždycky zapomenu kolegům po instalaci vrátit nastavení “z neznámého zdroje” zpátky na zakázáno…

policak

23.8.2017 20:40

To je rozumné. Navíc tzv neznámý zdroj vůbec nemusí být aplikace získaná mimo Obchod Play, já třeba na nové mobily přenáším staré verze aplikací Waze a Jízdní řády idos, protože mi prostě nové nevyhovují, přitom ty staré jsou zálohy verzí oficiálně stažených z Play.

Libb

Libb 38

24.8.2017 7:04

Něco podobného má už dlouho Samsung. Má sice klasickou položku Neznámé zdroje, ale je tam také checkbox “pouze tato instalace”. Takže sice se to povolí, ale nezůstane to povolené dál. Za mě výborný přístup.

JoVym72

JoVym72 0

17.4.2018 20:51

Tak dnes jsem na S4 LTE-A nainstaloval Custom ROM s Androidem8.1 a chtěl jsem si nainstalovat jednu appku z apk a ono nic… Našel jsem, že se povolí odkud se může instalovat, tak jsem nastavil, že z Google disku ano, protože tam to apk mám uloženo a stejně to nejde :(

RSS (komentáře k článku)