Menu

Google spustil skenování aplikací v obchodě Play

Google na konferenci I/O 2017 oznámil Google Play Protect, což je v podstatě několik funkcí, které se starají o bezpečnost Androidu, sloučených na jednom místě. Nyní se začíná uvolňovat jedna z částí, a to skenování aplikací v obchodě Play.

Google začíná uvolňovat skenování aplikací

Lidé z celého světa začínají hlásit, že se jím v Google Play začíná zobrazovat nová funkce, a to skenování aplikací. Tato funkce vždy za určitý čas kontroluje nainstalované aplikace z Google Play, jestli se nechovají podivně, nebo třeba neškodí zařízení. Novou funkci naleznete v záložce “Moje aplikace a hry”.

Kromě toho se objeví i v nastavení Google Play nová položka, kde si můžete tuto funkci dále nastavit. A to i třeba i vypnout, pokud nechcete pravidelnou kontrolu aplikací, případně se dá vypnout i anonymní odesílání dat zpátky do Googlu.

Tato novinka se postupně uvolňuje na zařízení po celém světě, a to přímo na straně serveru, takže se nedá novinka přidat rychleji například instalací APK souboru. Trvat by to ale nemělo dlouho.

Máte už na svém telefonu skenování aplikací v obchodě Play?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Abkraka_a

AlešA 7

10.8.2017 14:00

Spíše bych ocenil možnost označení aplikacích v kartě: moje aplikace a hry, protože tam mám XXX app od dob galaxy s3, které musím po jedné mazat.
Jinak proč ne, ale stejně ten jejich scan nepozná použití femdom či lucky patcheru. Viz youtube a patch přehrávání na pozadí.

Radeg

radeg 21

10.8.2017 15:40

Vždyť tahle fce je v Androidu už dlouho. Akorát, že teď bude víc vidět, nic víc.

RSS (komentáře k článku)