Google spustil skenování aplikací v obchodě Play

zabezpeceni google play skenovani aplikaci

Google na konferenci I/O 2017 oznámil Google Play Protect, což je v podstatě několik funkcí, které se starají o bezpečnost Androidu, sloučených na jednom místě. Nyní se začíná uvolňovat jedna z částí, a to skenování aplikací v obchodě Play.

Google začíná uvolňovat skenování aplikací

Lidé z celého světa začínají hlásit, že se jím v Google Play začíná zobrazovat nová funkce, a to skenování aplikací. Tato funkce vždy za určitý čas kontroluje nainstalované aplikace z Google Play, jestli se nechovají podivně, nebo třeba neškodí zařízení. Novou funkci naleznete v záložce “Moje aplikace a hry”.

Kromě toho se objeví i v nastavení Google Play nová položka, kde si můžete tuto funkci dále nastavit. A to i třeba i vypnout, pokud nechcete pravidelnou kontrolu aplikací, případně se dá vypnout i anonymní odesílání dat zpátky do Googlu.

Tato novinka se postupně uvolňuje na zařízení po celém světě, a to přímo na straně serveru, takže se nedá novinka přidat rychleji například instalací APK souboru. Trvat by to ale nemělo dlouho.

Máte už na svém telefonu skenování aplikací v obchodě Play?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (2)