Android Nougat je poprvé nejpoužívanější systém. Oreo stále pokulhává

nejpouzivanejsi system nougat

Google opět nezapomněl zveřejnit svou měsíční analýzu podílu různých verzí Androidu na trhu. Tento měsíc přišla změna na prvním místě. Nejpoužívanější systém je momentálně Android 7 Nougat, který nahradil Android 6 Marshmallow. Jak jsou na tom další verze Androidu?

Nejpoužívanější systém je nově Android 7 Nougat

Cesta k prvnímu místu trvala Androidu 7 Nougat celkem 18 měsíců, na trh se dostal v srpnu 2016 a teprve až nyní o pár procent porazil „šestkovou“ verzi Androidu Marshmallow. Nougat poskočil oproti minulému měsíci z 26,4 procent na 28,5 procent. Oproti tomu Marshmallow klesl z 28,6 procent na 28,1 procent. Poměrně velké zastoupení má také stále Android 5 Lollipop, který má stále 24,6 procent uživatelů.

nejpouzivanejsi system nougat podil androidu

Starší verze Androidu dále pomalu ztrácejí, nicméně stále můžeme vidět několik málo procent u verze Android 2.3.3 Gingerbread a Android 4 Ice Cream Sandwich. I na opačné straně tabulky to není žádné terno. Android 8 Oreo stoupá, ale velmi pomalu. Momentálně je na 1,1 procentech zařízení. Výrazný skok se nicméně očekává v březnu, a to z toho důvodu, že v posledních dnech a týdnech můžeme vídat mnoho aktualizací právě na osmou verzi Androidu. Očekává se také, že by do konce února měla vyjít aktualizace na Galaxy S8, což by mělo s podílem značně pohnout.

Máte na svém zařízení Android 7 Nougat nebo Android 8 Oreo?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)