Android Nougat přináší i novinky v emoji

Android Nougat3

Málokdo si dokáže představit současnou psanou konverzaci bez nezbytných “smajlíků”. Tito pomocníci lépe dokreslují celou podstatu našeho sdělení nebo momentální nálady odesílatele. Vědom si toho je i Google, a proto v novém Android Nougat najdeme i novinky a změny týkající se právě výběru emoji.

Android Nougat a nové emoji

Změny jsou patrné především v porovnání se starým Androidem Marshmallow. Nové emoji jsou charakteristické především tím, že mají lidskou podobu. Ve starém Androidu nebylo poznat, které pohlaví daný smajlík má. Porovnaní je dobře patrné na obrázku níže. Emoji strážníka zůstává, ale nyní má jasnou podobu muže. Podobná situace je i u zbytku emoji.

Andorid Nougat

Další změnou, která je vedena k větší rasové korektnosti, je možnost vybraní barvy pleti. Androidu tato možnost poměrně dlouho chyběla, když si uvědomíme, že konkurenční iOS tuto funkci má již nějakou dobu. Nyní si majitelé telefonů s Android Nougat mohou vybrat až z šesti odstínů pleti.

Android Nougat1

Pokud se Google snaží být rasově korektní, tak bude zajímavé sledovat, jestli se nebude v následujících aktualizacích snažit být i genderově korektní. Nyní je totiž v situaci, kdy určité emoji například pro profese existují pouze pro mužské pohlaví a naopak. Uvidíme, jestli se to v následujících měsících změní.

Co říkáte na novou podobu emoji?

Zdroj: androidauthority.com.

Jan Vitásek
O Autorovi - Jan Vitásek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)