Android M umožní uživatelům lépe ovládat oprávnění aplikací

google oprávnění

O tom, že Google chystá nový systém pro mobilní telefony s názvem Android M, jsme vás již informovali ve včerejším článku. Na povrch nyní vyplouvají další informace o některých nových funkcích, které by měl Google do nového systému implementovat. Jednou z nich je lepší správa oprávnění u jednotlivých aplikací. Již nyní se sice může uživatel podívat, jaká práva aplikace ke svému běhu potřebuje, než ji vůbec začne stahovat. Android M jde ale ještě dále a měl by uživateli umožnit spravovat jednotlivá oprávnění, tedy určit, která práva aplikace potřebuje a která nikoliv. V praxi to bude vypadat tak, že pokud chcete vyzkoušet nějakou aplikaci, ale nezdá se vám, že by měla potřebovat například posílání SMS, můžete zkrátka toto oprávnění deaktivovat. To by mělo zajistit vyšší bezpečnost jednotlivých aplikací.

android m oprávnění

Tento způsob má ale samozřejmě i negativní stránku – některé aplikace zkrátka určitá oprávnění pro svůj běh potřebují a může se tedy stát, že po nevhodném zásahu uživatele může být aplikace nestabilní až nefunkční. Nemůžeme se ubránit dojmu, že lepším způsobem by byla detailnější kontrola každé aplikace ze strany Googlu, než bude umístěna na Google Play, aby uživatel nemusel oprávnění vůbec řešit.

zdroj: phandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)