Jak by se měl jmenovat Android M? [hlasování]

android_m_ico

Minulý týden dostala laická i odborná veřejnost první potvrzení ze strany Googlu, že vyhledávací gigant připravuje příští verzi systému Android s kódovým označením Android M (viz Android M bude představen během konference Google I/O 2015). Podle všeho lze očekávat, že k prvnímu představení dojde v rámci každoroční vývojářské konference Google I/O, která se koná 28. a 29. května v San Franciscu. Zatím není jisté, zda, podobně jako před rokem, dojde také k vydání “vývojářského náhledu” (“developer preview”).

Kromě očekávaných funkcí, které zatím nebyly žádným způsobem potvrzeny (mluví se například o možnosti detailnější správy oprávnění – viz Android M umožní uživatelům lépe ovládat oprávnění aplikací), kolují také zvěsti o tom, jak by se nejnovější verze systému mohla jmenovat. Jisté jsou v podstatě jen dvě věci: název bude začínat písmenem “M” a půjde o nějaký druh cukrovinky.

Jak se jmenovaly dosavadní verze?

Pojďme si v bodech projít názvy dosavadních verzí systému Android:

  • Android 1.5 Cupcake (košíček)
  • Android 1.6 Donut (kobliha v kruhovém tvaru)
  • Android 2.0 až 2.1 Eclair (krémový rohlíček)
  • Android 2.2 Froyo (mražený jogurt)
  • Android 2.3 Gingerbread (perníček)
  • Android 3.x Honeycomb (medová plástev)
  • Android 4.0 Ice Cream Sandwich (obdoba ruské zmrzliny)
  • Android 4.1 až 4.3 Jelly Bean (želatinové bonbóny)
  • Android 4.4 KitKat (čokoládová oplatka)
  • Android 5.0 až 5.1 Lollipop (lízátko)
Historie názvů OS Android Historie názvů OS Android

Jak se bude jmenovat Android M?

V kalendáři Google I/O figurovala (dnes již odstraněná) událost “Android for Work Update,” která se měla konat hned první den akce odpoledne. V popisu akce byl přímo zmíněn “Android M,” který měl přinést “sílu Androidu na všechny druhy pracovišť.” Pokud se nejednalo o omyl, lze přepokládat, že letošní verze tedy nezůstane u označení “Lollipop”, ale posune se na další písmenko v abecedě. Nám jako nejlogičtější volba připadá “Muffin” – jedná se o krátké slovo, které má v mnoha jazycích tentýž význam. Na serveru Android Headlines již rozjeli hlasování o tom, jak by se nová verze Androidu mohla jmenovat a zde po 111 hlasech vede s velkým náskokem Marshmallow, což nevypadá jako nejvhodnější volba. Poměrně velký potenciál také vidíme ve spojení s nějakou firmou – například spolupráce s Mars, Inc. může přinést názvy jako M&M’s, Mars či Milky Way.

Dáváme tedy slovo vám – naším čtenářům. Pokud byste byli produktovým manažerem či manažerkou Googlu pro mobilní operační systém Android, jak byste ho nazvali? Na výběr máte z následujících možností, které jsme sesbírali doslova po všech koutech Internetu.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)