„Android je teď lepší než iOS,“ píchl do vosího hnízda šéf Instagramu

Adam Mosseri Android iOS Instagram Threads

Je lepší systém Android, nebo konkurenční prostředí iOS? Nad touto otázkou už se rozhádala a dál hádá celá řada internetových fór, přátel, kolegů i rodinných příslušníků. Jednou za čas na ni zkusí poskytnout odpověď někdo trochu slavnější a hned je z toho velký rozruch. U šéfů velkých technologických firem, které se nevěnují výrobě telefonů či tabletů, je přitom obecně ve větší oblibě iOS a iPhony, které jsou objektivně vzato jednodušší a spolehlivější. O to víc možná překvapí, že se Adam Mosseri, šéf sociální sítě Instagram, staví aktuálně na stranu Androidu.

Instagram
Instagram

Šéf jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí světa se v úterý postaral o pořádný rozruch, když přes svůj Threads účet okomentoval výzvu populárního recenzenta Marquese Brownleeho. Mosseri napsal, že „Android je teď lepší než iOS“. Jak se dalo od tak kontroverzního tématu a příspěvku očekávat, začaly se objevovat souhlasné komentáře i odpor. „Teď už chápu, proč pro Instagram neexistuje nativní aplikace pro iPad,“ oval se hned jeden z mnoha obhájců iOS.

Mosseri Instagram Threads Android lepší než iOS

„Systém Android používám už léta a vždy mi dobře sloužil, včetně připojení k ostatním zařízením, přístupu k tabulkám a všem aplikacím, které potřebuji. Bylo by těžké přejít na iOS,“ řekl jeden z nich. Další fanoušek systému Android řekl: „Android inovuje, zatímco Apple stagnuje.“ Celkově vzato se v diskuzi objevily všemožné pádné argumenty, které v tomto nikdy nekončícím přesvědčování stále platí. My jsme se je nedávno snažili shrnout pomocí ChatGPT.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik znáte lidí, kteří poctivě vyzkoušeli oba systémy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)