TOPlist

Výzkum: Řídí lépe majitelé Android mobilů, nebo jablíčkáři?

Android iOS Apple řízení řidiči výzkum Jerry

Nekonečný souboj fanoušků a uživatelů konkurenčních systémů Android a iOS a s nimi souvisejících přístrojů se dočkal dalšího příslovečného přilití oleje do ohně. Americká společnost Jerry, která poskytuje srovnání pojištění vozidel, zveřejnila vlastní výzkum posuzující, jak jsou na tom tyto dvě skupiny lidí v souvislosti s řízením auta. Výsledek byl hodně jednoznačný. Lepšími řidiči jsou údajně majitelé Android telefonů.

Výzkum, který využívá data získaná od 20 tisíc šoférů z tras o celkové vzdálenosti 13 milionů kilometrů, se zaměřil na několik aspektů řízení. Každá kategorie měla vlastní bodování a jak můžete vidět v grafu, Android si prý vedl lépe ve všech ohledech. Zatímco u odbočování (turning), brzdění (breaking) či rozjíždění (accelerating) je rozdíl malý, u rozptylování (distracting) a dodržování povolené rychlosti (speed) už jsou čísla trochu vychýlenější.

řidiči Apple iOS Android výzkum graf

Ve zkratce se tak dá na základě těchto výsledků říci, že majitelé iPhonů mají větší choutky sahat při řízení na telefon a současně o něco více šlapou až příliš na plyn. Podporuje to zažité stereotypy o těchto dvou skupinách lidí? Posouzení necháme na vás. Kompletní analýzu najdete na webu společnosti Jerry.

Co říkáte na výsledky tohoto výzkumu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)