Menu

Android GO je nová speciální platforma pro levné telefony

V zahraničí se nabízí telefony z řady Android One, které se vyznačují velmi nízkou cenou. Google nyní představil softwarovou část s názvem Android Go, která je určena především pro zařízení, které mají méně než 1GB RAM. Čím se bude tato platforma lišit?

Android GO má tři hlavní části

První část se týká samotného operačního systému Android, u kterého došlo k přepracování runtime knihoven. Díky tomu by měl být méně náročný a rychlejší než klasický systém. Dále se přepracovaly aplikace, které spadají do Google Apps. Ty jsou navrženy tak, aby využívaly méně dat. Společnost ukázala aplikace jako je Youtube GO.

android-go

Připravuje se také program pro vývojáře, kteří budou moct zařadit své aplikace do sekce Android GO v Google Play. V ní se budou nacházet aplikace, které jsou připravené pro levné telefony. Aby se aplikace do této sekce dostala, musí obsahovat užitečný offline režim, nesmí mít více jak 10 MB a nesmí také být příliš náročná na procesor.

Změny jsou určené hlavně pro rozvíjející se trhy, kde chce Google rozšířit chytré telefony. Nicméně o podobné nenáročné aplikace je zájem po celém světě. Můžeme to vidět například u Lite aplikací od Facebooku, které jsou hodně oblíbené.

Těšíte se na aplikace z platformy Android GO?

Zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

White_nigga

White Nigga 0

18.5.2017 17:17

Bylo by vážně zajímavé využít A-GO zkušebně na výkonné MP4 přehrávače či jiné takovéhle zařízení :D

Silveralius

Silveralius 3

18.5.2017 18:00

Myslím si, že toto by mohlo přinést “nový” android na některé starší zařízení, které již nemají oficiální podporu a udržují je jen alternativní vývojáři romek.
Bylo by zajímavé to ozkoušet na nějakém 10 let starém telefonu :) Dobrá 10 let je možná moc tak 5 :)

Zajímalo by mě jestli ony go aplikace budou dostupné jen pro android go nebo se dostanou i zařízení s normálním androidem.

Za mně je to dobrý a vítaný krok a to nejenom pro rozvojové trhy (což je vtipné naše akcie tam patří, ale nechci sem tahat politiku).

Kulichoid

kulichoid 139

z aplikace
18.5.2017 21:27

A bude to potřeba? Nejméně výkonné telefony mají 1 GB RAM a v poho utáhnou kde co. Vlastní zkušenost.

Tomini

Tomini 1

19.5.2017 6:43

@kulichoid
Kulichoide,…rozjede kde co, jako ano. Rozjede to potřebné a nejdůležitější aplikace, ale po tom co si stáhneš něco trochu náročnějšího, nedejbože střední-těžší multitasking rozjedeš, tak uvidíš velké nedostatky.
Já doporučuji 1 GB RAM pro SMS, volání, trochu prohlížeč (už i tam to trochu vázne) a psaní…třeba takový Facebook, který má už skoro každý v mobilu rozjedeš na 1 GB RAM, ale s 2 GB RAM je to daaaleko pohodlnější.
Proto je lepší mít 2 GB RAM, také vlastní zkušenost, a nic vás nepřekvapí…potom přichází hry a pochod doby. Protože si občas těžce zamultitaskuju a zahraju, tak jsem si pořídil mobil s 3 GB RAM. Také musím hledět na vývoj doby, protože za 1 rok bude 2 GB RAM minimum a 3 GB budou akorát…
Ale souhlasím s tvým názorem, každý nemusí držet bejka v ruce. Každopádně nechápu lidi co si koupí mobil za 10k+ a pak jen píšou a volají…a nejvíc mě dostane, když má někdo iPhone 7/7+ nebo Samsung S7/S8 a když se jim opatrně nakoukneš do mobilu, tak mají jednu stránku na ploše a tam jen FB, SMS, Messenger, Telefon a Chrome…smutné :D

RSS (komentáře k článku)