Nelichotivé: Android 9 zatím stále vede nad Androidem 12

Android distribuce fragmentace verze srpen 2022

Společnost Google pár týdnů před oficiálním vypuštěním Androidu 13 vytvořila statistiky, jaké zastoupení aktuálně mají v zařízeních jednotlivé verze tohoto systému. Takzvaná fragmentace, tedy rozdílnost verzí v zařízeních, je dost velká. Současný Android 12 prý zatím běží v 13,5 % všech přístrojů. V největším množství mobilů, tabletů či jiných zařízení pak slouží Android 11. Konkrétně jde o 27% podíl, který poskočil asi o tři procentní body oproti květnu, kdy Google zveřejnil přehled naposledy.

Android distribuce fragmentace verze srpen 2022 graf

Na třetím místě v aktuálnosti i přítomnosti v přístrojích je Android 10, který běží ve zhruba 23 % z nich. Smutné je, že i čtyři roky starý Android 9 je na tom v počtu zařízení, která řídí, lépe než Android 12. Připisuje si 14,5% podíl. Další zajímavostí je, že celkový součet publikovaných podílů dává dohromady pouze 99,8 %. Zbývající dvě desetiny pravděpodobně představuje Android 12L.

Android distribuce fragmentace verze srpen 2022 Android Studio

Google dříve tyto statistiky zveřejňoval každý měsíc. Nyní jsou periody mnohem delší a čísla nejsou běžně dostupná. Ukrývá je Android Studio pro vývojáře. Každé zařízení je do statistik započítáno, pokud automaticky či manuálně přistupuje do Obchodu Google Play. Seznam je aktualizován jednou za týden.

Jaký Android zrovna běží ve vašich zařízeních?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)