TOPlist

Android se naučil skvělé novinky! Týkají se Zpráv, Google Home i Wear OS

novinky android
  • Google zveřejnil novinky pro Android za květen
  • Jedná se o především o funkce zvyšující pohodlí uživatelů
  • Některé jdou stáhnout jako aktualizace z Obchodu Play

Google zveřejnil na svém blogu novinky za květen. Jak rychle se dostanou do vašeho telefonu, záleží na rychlosti, s jakou zareaguje váš výrobce. Velkou část z nich si můžete stáhnout ve formě aktualizace aplikací z Google Play.

Upravte své zprávy po jejich odeslání

Ve Zprávách Google se můžete rozloučit s hvězdičkou a po odeslání zprávy upravovat. Klepnutím a podržením odeslané zprávy RCS můžete upravit překlepy, přidat chybějící slova nebo ujasnit, co máte na mysli – a to až 15 minut po odeslání zprávy.

Upravte své zprávy po jejich odeslání Upravte své zprávy po jejich odeslání

Google Messages
Google Messages

Sdílejte hotspoty jedním kliknutím a přepínejte mezi zařízeními během videohovorů

Již brzy bude možné díky funkci Instant Hotspot připojit svůj tablet nebo Chromebook s Androidem k hotspotu telefonu jediným klepnutím – aniž byste museli zadávat heslo navíc. A pokud potřebujete změnit zařízení uprostřed hovoru Google Meet, budete moci klepnutím na ikonu Cast plynule přepínat mezi připojenými zařízeními, abyste mohli přecházet mezi telefonem, tabletem nebo webovým prohlížečem Android.

Sdílejte hotspoty a přepínejte mezi zařízeními pro videohovory Sdílejte hotspoty a přepínejte mezi zařízeními pro videohovory

Google Meet
Google Meet

Užijte si tuto festivalovou sezónu s novými komby ? Emoji Kitchen

Brzy budou k dispozici nové kombinace nálepek Emoji Kitchen. Připravte se na festivalovou sezónu remixováním svých oblíbených emotikonů, jako je disko koule a sluchátka ? +?, a jejich sdílením s přáteli jako samolepky přes Gboard.

Emoji Kitchen Emoji Kitchen

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Ovládejte zařízení Google Home z domovské obrazovky

Nyní si můžete na domovskou obrazovku telefonu přidat widget Google Home Favorites a spravovat a ovládat svá nejpoužívanější chytrá zařízení. Použijte jej ke kontrole teploty v místnosti na první pohled nebo k vypnutí světel klepnutím. Tento widget je k dispozici každému, kdo se zaregistruje do verze Public Preview.

Ovládejte zařízení Google Home z domovské obrazovky Ovládejte zařízení Google Home z domovské obrazovky

Spravujte svá oblíbená chytrá zařízení z hodinek Wear OS

Přizpůsobte si své chytré hodinky Wear OS pomocí dlaždice Google Home Favorites a komplikace (další funkce nebo zkratka na ciferníku), abyste mohli rychle prohlížet a ovládat svá zařízení pro chytrou domácnost – vše na jednom místě. Odemkněte dveře, ztlumte světla nebo změňte teplotu před příchodem domů pouhým poklepáním na zápěstí.

Spravujte svá oblíbená chytrá zařízení z hodinek Wear OS Spravujte svá oblíbená chytrá zařízení z hodinek Wear OS

Google Home
Google Home

Užijte si více způsobů placení pomocí Peněženky Google na hodinkách Wear OS

Tato novinka bohužel není  aspoň prozatím – pro nás. Pokud se nacházíte v USA nebo Německu, můžete nyní pomocí PayPal v Peněžence Google bezpečně platit z hodinek s Wear OS. Zaplaťte za ranní kávu a další každodenní oblíbené položky, aniž byste museli vytahovat telefon z kapsy.

Užijte si více způsobů placení pomocí Peněženky Google na hodinkách Wear OS Užijte si více způsobů placení pomocí Peněženky Google na hodinkách Wear OS

Google Wallet
Google Wallet

Digitální klíče od auta – podpora nových vozidel

Digitální klíč od vozu je nyní k dispozici pro vybrané modely MINI a brzy bude rozšířen na vybrané vozy Mercedes-Benz a Polestar. Budete moci zamknout, odemknout a nastartovat auto pouze pomocí telefonu nebo bezpečně sdílet digitální klíč od auta s rodinou a přáteli.

 

digitální klíč od auta digitální klíč od auta

Které novinky vás zaujaly nejvíc?

Zdroj: Google

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)