Menu

Android Auto – zelený panáček nově i v autě

Google na velmi dlouho očekávané akci Google I/0 2014 představuje jednu novinku za druhou. Další novou funkcí je tzv. “Android Auto”, díky kterému se váš oblíbený mobilní systém přenese i do vašeho automobilu. O co se přesněji jedná?

AA řidič

Výrobci automobilů budou nově do svých aut montovat speciální dotykové obrazovky. K těm se následně připojí mobilní telefon pomocí speciálního konektoru. Vše tak poběží ve vašem telefonu, nikoli v samotném autě. To zajistí velmi snadný update, kde budete moci jednoduše aktualizovat veškeré služby pouhou výměnou mobilního telefonu či jeho aktualizací.

Android Auto muzika 2 Android Auto muzika 3 Android Auto homescreen

Android Auto bude umět funkce, které jsou důležité pro pohodlné řízení vašeho auta. Za jízdy si tak budete moci velmi jednoduše spustit navigaci, vyhledávat blízké body zájmu, připojit se ke službě Google Music a pouštět si za jízdy muziku, nechat si číst příchozí zprávy, odpovídat na ně či volat. Vše lze samozřejmě ovládat pomocí speciálního dotykového displeje v automobilu, nebo pomocí hlasových příkazů. O podpoře češtiny doposud nepadlo jediné slovo.

Android Auto navigace 3 Android Auto navigace 2 AA navigace 1

Systém Android Auto by měl být dostupný v automobilech mnoha výrobců, mezi které patří například i česká Škoda. Podle všeho se tedy máme opravdu na co těšit.

AA výrobci

Těšíte se na nové modely Škoda s Android Auto?

 

Komentáře

Jarda

Jarda

26.6.2014 9:10

Obavam se, ze to je dalsi z dlouhe rady slepych ulicek. Porad na to holt hosi jdou ze strany “kde by se jeste nase technologie daly pouzit”, namisto “jsem ridic, co by mi usnadnilo praci”. Tyhle dva pohledy se malokdy potkaji v necem rozumnem. Uz jenom pouziti dotykoveho displeje v aute svedci o zasadnim nepochopeni (alespon do doby, nez se auto zacne ridit samo a prestane drncat :-)

capo

capo

26.6.2014 11:13

Souhlasím že v některých situacích to není s dotykovým displayem v autě nejlepší. Ale na mapy neexistuje nic lepšího – při zoomování je jedno jak to drncá, dvěma prsty se nepotřebuješ nikam trefovat. Pro posun opět nepotřebuješ dotyk na konkrétní bod, ale kdekoliv na ploše displaye kde není nějaké tlačítko.

Na všechny běžné věci, jako vytoč mi někoho, přijmi hovor, naviguje mě někam – na to má sloužit hlasové ovládání a to je úplně ok. To samé s diktováním SMS apod. Hlasový ovládání v autě je super.

Risak

risak 0

z aplikace
26.6.2014 12:08

ono to ne vsade tak drnca :D :D

Jenik

Jenik

27.6.2014 8:13

@risak: ale je treba takova mista hledat.

RSS (komentáře k článku)