Android Auto umí dvě aplikace na obrazovce zároveň. Jak to aktivovat u všech aut?

Android Auto Rozdělení obrazovky

Rozdělení obrazovky u Android Auto je nová funkce, kterou Google nedávno oznámil. Možnost rozdělit obrazovku pro dvě aplikace se začala objevovat prvním uživatelům s Android Auto, takže už víme, jak funguje. Které automobily podporují běh dvou aplikací vedle sebe a jak to zprovoznit i u těch ostatních?

Google v nedávné zprávě oznámil několik nových funkcí pro Android Auto. Už dříve jsme se dozvěděli například o možnosti upravit uživatelské prostředí. Uživatelé automobilů s širokým displejem nyní začínají dostávat novou funkci, která umí rozdělit obrazovku Android Auto pro běh dvou aplikací zároveň. Jak můžeme vidět na screenshotu, tak displej je vždy rozdělen na primární a sekundární aplikaci. Primární aplikace vždy zabírá větší část displeje. Podle informací od prvních uživatelů je možné zvolit, která aplikace bude jako primární.

Headunit Reloaded Emulator for Android Auto
Headunit Reloaded Emulator for Android Auto

V tuto chvíli začíná být režim rozdělené obrazovky dostupný jen u automobilů s širokým displejem. Uživatelé už ale přišli s řešením, jak by to možná šlo obejít. V aplikaci Headunit Reloaded prý stačí změnit rozlišení displeje. Přesnější instrukce můžete najít na fóru XDA.

Jak často využijete rozdělení obrazovky u Android Auto?

Zdroj: xda-developers

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)