Android Auto umí dvě aplikace na obrazovce zároveň. Jak to aktivovat u všech aut?

Android Auto Rozdělení obrazovky

Rozdělení obrazovky u Android Auto je nová funkce, kterou Google nedávno oznámil. Možnost rozdělit obrazovku pro dvě aplikace se začala objevovat prvním uživatelům s Android Auto, takže už víme, jak funguje. Které automobily podporují běh dvou aplikací vedle sebe a jak to zprovoznit i u těch ostatních?

Google v nedávné zprávě oznámil několik nových funkcí pro Android Auto. Už dříve jsme se dozvěděli například o možnosti upravit uživatelské prostředí. Uživatelé automobilů s širokým displejem nyní začínají dostávat novou funkci, která umí rozdělit obrazovku Android Auto pro běh dvou aplikací zároveň. Jak můžeme vidět na screenshotu, tak displej je vždy rozdělen na primární a sekundární aplikaci. Primární aplikace vždy zabírá větší část displeje. Podle informací od prvních uživatelů je možné zvolit, která aplikace bude jako primární.

Headunit Reloaded Emulator for
Headunit Reloaded Emulator for

V tuto chvíli začíná být režim rozdělené obrazovky dostupný jen u automobilů s širokým displejem. Uživatelé už ale přišli s řešením, jak by to možná šlo obejít. V aplikaci Headunit Reloaded prý stačí změnit rozlišení displeje. Přesnější instrukce můžete najít na fóru XDA.

Jak často využijete rozdělení obrazovky u Android Auto?

Zdroj: xda-developers

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek