Aplikace Android Auto má nové prostředí pro připojování mobilu s vozem

nové připojovací menu Android Auto

Populární “šoférská” aplikace Android Auto získává v rámci své aktualizace a současně díky aktualizaci Služeb Google Play změněné uživatelské prostředí. Týká se připojování mobilního zařízení s vozidlem a reaguje na rozšiřující se podporu bezdrátové konektivity. V nastavení se objeví trochu jiné položky a přibude návod pro více variant propojení. Nové připojovací menu pro Android Auto přichází v aplikaci ve verzi 5.5.602944 společně se Službami Google Play ve verzi 20.30.19.

Nové připojovací menu Android Auto

Jak je vidět na obrázcích, hlavní změnou je hned první položka zajišťující spojení mobilního zařízení s autem. Zmizí dosavadní položka pro kabelové připojení a nahradí ji nové a mnohem výraznější tlačítko Připojit k autu. Novinka dává najevo, že kabelová konektivita není jedinou variantou. Za tlačítkem se bude nacházet nové prostředí, které provede uživatele celým procesem spojení mobilu či tabletu s vozidlem.

Android Auto
Android Auto

Na stáří a výbavě daného zařízení a automobilu pak závisí, zda bude aplikace fungovat i bezdrátově. Doposud toto privilegium měly telefony od Googlu (Pixel a Nexus) a Samsungu, nicméně nová informace hovoří o tom, že s Androidem 11 bude připojení bez kabelu fungovat všem mobilním přístrojům. Pokud ještě nové menu v nástroji Android Auto nevidíte, zkuste počkat na další aktualizace. Jak zmiňujeme výše, souvisí to i s updatem dalších služeb, takže to může nějakou dobu trvat.

Jak často používáte Android Auto?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)