Android Auto na motorce? Průkopníkem budou Harley-Davidson Touring

android-auto-motorka-harley-davidson

Aplikace Android Auto brzy překročí hranice svého názvu. Společnost Harley-Davidson přišla před pár hodinami s informací, že se s firmou Google dohodla na podpoře tohoto pomocníka pro jejich motorky ze série Touring. Aplikace poskytující propojení telefonu s obrazovkou bude kompatibilní s vozidly této řady s inteligentním systémem Boom! Box GTS. Půjde tak o první případ, kdy bude moci Android Auto spustit oficiálně i motorka. K implementaci by mělo dojít během letošního léta.

android auto

K jakým funkcím budou mít “harlejáci” přístup? Podle všeho ke všem, které jsou aktuálně dostupné i pro obrazovky v automobilech. Patří mezi ně přehrávání hudby, navigace a také telefonování. To vše budou moci obstarat přímo z obrazovky vozidla také majitelé Harlejů. Uvedený Boom! Box GTS přitom představuje 6,5palcovou obrazovku s vlastním systémem. Pokud patříte mezi vlastníky motocyklu této značky, poohlížejte se během letošní sezóny po updatu zmíněného systému. Po jedné z aktualizaci by pak měla motorka Android Auto podporovat. Určitě se na příchod aplikace poptejte v autorizovaném servisu.

Android Auto
Android Auto

Harley-Davidson a Google chtějí spolupráci prohlubovat. Světoznámý výrobce ikonických strojů ve své zprávě uvádí, že od roku 2021 bude Android Auto automaticky obsahovat každá motorka ze sérií Touring, CVO a Trike, která bude disponovat zmíněným systémem Boom! Box GTS.

Jezdíte na motorce? Uvítali byste při jejím řízení přítomnost Android Auto?

Zdroj: H-D

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)