Na Android Auto míří populární aplikace od Microsoftu. Využijete ji?

microsoft teams android auto
  • Microsoft Teams zamíří v únoru na Android Auto
  • Vytvoří tak konkurenci Webexu a Zoomu
  • I na cestách se tedy budete moci připojit na poradu

V září loňského roku se do rozhraní Android Auto dostalo několik nových aplikací, jako například prohlížeč Vivaldi, Webex a Zoom pro uskutečňování konferencí. Jestliže máte Teams, mohli jste se z porad až doteď vymluvit, že právě řídíte a tuto aplikaci Android Auto nepodporuje. Tomu je ale konec. Microsoft na svém blogu totiž oznámil, že jejich komunikátor zamíří příští měsíc do infotainmentů vozidel podporující Android Auto.

Na rozdíl od CarPlay nebude možné ve verzi pro Android Auto posílat zprávy, což ale snad nikomu nebude vadit. Automobily zpravidla nemají zabudovanou webkameru, takže budete odkázání na audio konference. I na cestách se tedy budete moci připojit na schůzku, což v některých situacích dává smysl. Ostatně sami trávíme na poradách měsíčně několik hodin a dovedu si představit, že bych minimálně polovinu tohoto času za volantem zvládl.

Microsoft Teams

Je docela paradoxní, že máme v Android Auto několik konferenčních aplikací třetích stran, ale samotný Google Meet chybí.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Využijete Microsoft Teams v Android Auto?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)