TOPlist

Věděli jste: Několik automobilek ukončuje podporu pro Android Auto. Důvod je ale pochopitelný

android auto gm konec

Korporát GM, pod který spadají značky jako Buick, Cadillac, Chevrolet či GMC oznámil, že ve svých vozech, konkrétně elektromobilech, nebude podporovat systémy Apple CarPlay a Android Auto.

Tento krok zdůvodnil Android Auto tím, že do těchto vozů plánuje nasadit systém od Googlu, který bude mít všechny potřebné aplikace jako Mapy Google, Asistent Google, Spotify a hromadu dalších. Firma si od nového systému slibuje několik výhod, jako třeba možnost předehřátí baterie v případě, že si dáte navigaci k nabíječce. „V důsledku nového strategického přístupu se budeme pohybovat nad rámec mobilních systémů, konkrétně Apple CarPlay a Android Auto,“ dodala společnost.

https://www.youtube.com/watch?v=miK61-PXrO8

Jako první se tento systém objeví u elektromobilu Chevrolet Blazer EV příští rok (2024). Zároveň ale bylo řečeno, že benzínová auta budou tyto systémy nadále podporovat, jelikož u nich není podobný systém potřeba.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký máte názor na tento krok?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)