Volání z Android Auto se zbaví jednoho nepříjemného omezení

Android Auto dvě SIM volání

Pokud často jezdíte vozem, využíváte v něm prostředí Android Auto a rádi při řízení vyřizujete osobní i pracovní hovory, dost možná vás trápí jedna svazující nepříjemnost. I když máte v telefonu dvě SIM karty a běžně mezi nimi pro provádění různých úkonů přepínáte, automobilové prostředí od Googlu na tuto celkem všední skutečnost nebralo příliš ohled. Hlavně u volání je to dost nepříjemné omezení, pokud se například chcete s někým spojit z firemního či naopak osobního čísla. To se ale nyní oficiálně mění.

Android Auto
Android Auto

V rámci představení několika novinek pro Android Auto, mezi které patří třeba zpřístupnění her nebo nahrazení verze pro mobilní displeje trochu šikovnějším Asistentem, oznámil Google právě i podporu pro jednodušší volání ze dvou SIM karet. Nově přibude u zahajování hovoru volba, ze kterého čísla hodláte volat. Společně s touto novinkou se má v Android Auto objevit přepínání mezi osobními a firemními Google účty.

Jak často běžně voláte skrz Android Auto?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)