TOPlist

Čeština pro Android Auto je tu! Poradíme, jak ji instalovat

Android Auto - čeština

Obliba aplikace Android Auto neustále roste, podobně jako s chytrým asistentem je ale pro české uživatele překážkou jazyková bariéra. Ta má však brzy odpadnout, protože čeština pro Android Auto je tu! Jelikož ji Google oficiálně nepodporuje, není možné Android Auto najít v obchodu Google Play CZ. Přesto si ho můžete stáhnout díky menší, prověřené, oklice.

Android Auto už je dostupné ve slovenském obchodu, takže se snad brzy dočkáme i my. Po stažení je aplikace automaticky v češtině, pročíst si můžete české podmínky, upozornění i různá nastavení. Android Auto na vás pak bude mluvit česky, všechno je poměrně srozumitelné, i když jsou zatím jistá omezení.

Co všechno přináší čeština pro Android Auto?

I když samotný chytrý asistent k dispozici není, umožní vám Android Auto zadávat hlasové povely. Vedle toho umí předčítat zprávy (třeba z Hangouts) a vy na ně můžete hlasově odpovídat. Na integraci Google asistenta si ještě chvíli počkáme, už teď je ovšem aplikace dobře použitelná.

Celé prostředí je intuitivní, na první pohled víte, „kam sáhnout“. Pro rychlé ovládání jsou k dispozici přehledy posledních volaných čísel, výběr aplikací (třeba Spotify, Podcats atd.).

Jak stáhnout češtinu pro Android Auto?

Ačkoliv Google zatím oficiálně Android Auto v České republice – tedy ani na CZ Google Pay – nepodporuje, lze jej obstarat. Bude potřeba stáhnout verzi z APK, což je ověřený zdroj (sám jsem aplikaci stáhl, viz. screenshoty). Jakmile soubor prostřednictvím internetového prohlížeče stáhnete, proběhne instalace a můžete Android Auto v češtině používat.

Použijete Android Auto?

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)