Android Auto bude v roce 2020 konečně ve vozech BMW

bmw android auto

Automobilka BMW konečně oficiálně oznámila, že v roce 2020 doplní podporu pro Android Auto u většiny svých modelů. Novinka bude oficiálně odhalena na veletrhu CES 2020 a bude k dispozici od července 2020 s tím, že budou podporovány všechny vozy s operačním systémem iDrive 7.0 s hardwarem Live Cockpit Professional. To tedy omezuje Android Auto na omezený počet modelů.

Mezi ně nepatří například BMW řady 1, které tento displej nenabízí. Nebudou však chybět řady 3, 5, 7 i 8 a z SUV modelů pak modely X3, X5, X6 a X7. Vozy pak musí být buď z roku 2019, nebo lépe 2020. Pokud jeden z vozů vlastníte, ještě se neradujte. Android Auto totiž bude fungovat pouze s telefony, které podporují bezdrátové připojení tohoto systému. V současné době ji podporuje pouze hrstka telefonů. Můžeme zmínit novější Pixely či vlajkové lodě od Samsungu.

BMW je tak jednou z posledních automobilek, kteří se připojují do rodiny Android Auta. BMW již nějakou dobu nabízí ve svých novějších vozidlech konkurenční Apple CarPlay. Dle mluvčího společnosti je to proto, že většina zákazníků BMW používá mobilní zařízení se systémem iOS. Zdá se, že se to od té doby změnilo, jelikož Android Auto přichází do vozů BMW hlavně na žádost zákazníků.

Uvítáte Android Auto ve vozech BMW?

Zdroj: androidcentral.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)