Menu

Android aplikace konečně spustíte i na Macu, BlueStacks nabídne oficiální podporu

Již dávno neplatí, že by uživatelé nutně museli spouštět Android aplikace pouze na mobilních telefonech či tabletech s Androidem. Díky různým emulátorům lze spustit android aplikace také na počítačích či noteboocích (nebo lze rozjet dokonce plnohodnotný Android na PC). Velmi oblíbený a povedený nástroj představuje BlueStacks, který jsme vám představili v samostatném článku. Tento program je tu s námi již několik let, dosud byl ale k dispozici pouze pro Windows. To se nyní mění – Android aplikace si díky BlueStacks mohou nyní užít i majitelé přístrojů MacBook od Applu.

Android aplikace v BlueStacks na MacBooku

android aplikace Bluestack pro Mac 2

K čemu podobný nástroj využít? Ne každý chce do svého telefonu instalovat “každou blbost” a spousta uživatelů tedy ocení, pokud si mohou vyzkoušet danou aplikaci ještě před tím, než ji nainstalují do mobilního telefonu. Někteří uživatelé pak ocení možnost hraní oblíbených her pro Android na svém počítači. Bohužel musíme potvrdit, že ne všechny aplikace dosud v BlueStacks fungují, emulace je navíc poměrně náročná na výpočetní výkon.

zdroj: androidcentral.com

 

Komentáře

uni

uni

2.7.2015 15:12

Absolutně nechápu tu dřinu s emulací, když Android podporu x86/A64…. Nebo mi zcela uniká pointa?

Josef

Josef

2.7.2015 15:24

Pro Jabko? Zbytečný a ztráta času. Jabko na Android kašle. Nechápu ani trochu. I Microsoft je úplně někde jinde a jede jednu appku za druhou pro Android.

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
2.7.2015 17:22

Uni: posledni odstavec

Mudrlant

2.7.2015 17:22

„Android aplikace konečně spustíte i na Macu” … a on to někdo očekával? Proč bych si měl Mac zasírat Androidem? (facepalm) Nemám důvod spouštět cokoliv z Androidu na Macu a určitě pak už ne třeba na iOS. To samé platí samozřejmě i pokud to vezmeme z opačného pohledu.

abbadc

abbadc

z aplikace
2.7.2015 18:06

Co je to tam za hru?

Vondry

Vondry

z aplikace
2.7.2015 19:51

World of Tanks Blitz

St3ve

St3ve

3.7.2015 7:46

Tohle se může hodit na hry. Znám spoustu lidí, co takhle hrají třeba Clash of Clans nebo Boom Beach atd. Každopádně si ale myslím, že mnohem lepší řešení než Bluestacks je Andyroid. Je zadarmo, výkonnější a už nějakou dobu je dostupný pro Windows i Mac. Myslím, že rozhodně stojí za vyzkoušení a klidně i článek tady na SA.

uni

uni

3.7.2015 13:48

Mr. Arakin: Co s ním?
St3ve: Jo, taky jsem tak mastil The Simpsons, když to tedy zrovna jelo. Pak se něco aktualizovalo (Blustack nebo hra, čert ví) a najednou se tomu nechtělo. A obecně je to nesmyslný žrout výkonu, tak to šlo z domu.

RSS (komentáře k článku)