TOPlist

Nejnovější Android aplikace z Google Play #128: Nejen Facebook prohlížeč a zamykací obrazovka

Nejnovější aplikace z google play 128

S brzkým pondělním ránem se kromě silné kávy pojí i výběr zbrusu nových a zajímavých aplikací z Google Play. Ve 128. dílu seriálu Svět Androida na vás čeká lock screen s názvem Sesame, který si klade za úkol zrychlit dostupnost k veškerému potřebnému obsahu. Cold Turkey se vás pokusí zbavit násilnou formou závislosti na smartphonu a oblíbený „obal“ pro mobilní verzi Facebooku Folio vyzve na souboj ještě z vývojářské pece horký Swipe. Na konci výběru si můžete trochu poklimbat – aplikace Sleeply ráda pomůže.

Vyměňte zamykací obrazovku za Sesame Lock Screen

Název „zamykací obrazovka“ u zamykací obrazovky s názvem Sesame asi není úplně na místě. Ačkoli se aplikace prezentuje jako lock screen, jedná se spíše o pomůcku a urychlení hledání v telefonu. Sesame nenahradí vaše defaultní nastavení zabezpečení – místo toho nabídne kupu zkratek a vychytávek hned na úvodní obrazovce. Inteligentní a super rychlé hledání ulehčuje vždy spuštěná klávesnice.

Abyste se dostali ke zkratkám aplikací, nastavení, hudby, notifikací či kontaktů a dalšímu obsahu telefonu, je potřeba projít standardním bezpečnostním opatřením vašeho vestavěného lock screenu. Sesame je zajímavou novinkou a nevšedním řešením, které stojí za vyzkoušení a pomůže s rychlou dostupností jakéhokoli zvoleného obsahu.

Sesame Lock Screen
Sesame Lock Screen

Zbavte se závislosti na smartphonu s Cold Turkey

Od smartphonů a aplikací vás rozhodně nechceme odlákat – Cold Turkey však může mít poněkud jiné plány. Pokud máte pocit, že na svém mobilním zařízení trávíte příliš mnoho času nebo vás rozptyluje od práce, zkuste ho zcela zablokovat! Jednoduchá aplikace vám po spuštění nabídne čas, po který se chcete používaní smartphonu vyhnout – a skutečně se mu vyhnete. Cold Turkey totiž po varování opravdu zamkne telefon a jediné, na co se můžete dívat, je ubíhající čas.

Aplikace se velmi těžko ukončuje a blokuje každou další aplikaci, kterou se pokusíte spustit – a to opravdu rychle. Rozběhnuté časomíry na šedém pozadí se zkrátka nezbavíte. Ale možná právě takovou pauzu potřebujete? Po uplynutí stanoveného času se vše vrátí do normálu.

Cold Turkey
Cold Turkey

Povedený Facebook prohlížeč Swipe

O různých obalech mobilních stránek Facebooku jsme psali již dříve – pro většinu čtenářů byl vítězem jednoznačně Folio. Novinka Swipe však Foliu v lecčem konkuruje. Nabízí bohatší výčet funkcí a celkové provedení je opět o třídu výš. Díky Swipe navíc můžete odstranit i Facebook Messenger – v aplikaci je možné posílat pohodlně i zprávy, přičemž je vám k dispozici i seznam vašich přátel online.

Díky alternativnímu prohlížeči Facebooku navíc ušetříte nejen baterii, ale i data – s povedeným designem Swipe navíc nepřijdete ani o tradiční vzhled.

Swipe for Facebook
Swipe for Facebook

Sleeply pomůže s usínáním

Smartphony a chytrá zařízení jsou mnohokrát označovány za důvod, proč se nám večer nedaří usnout. Neustálé civění na obrazovky telefonů sice není nejlepším způsobem pro navození klidného spánku, váš Android na nočním stolku však lze aplikací Sleeply proměnit na relaxační usínací nástroj.

Aplikace Sleeply je ve stádiu BETA a očekáváme spoustu dalších vylepšení a možností – prozatím se jedná o designově jednoduchou, přesto povedenou aplikaci pro streamovaní klasických uspávacích zvuků. Ve Sleeply naleznete tóny bouřky, zvuky lesa, uklidňující hudbu pro meditaci či další moderní ukolébavky.

Sleeply - Sleep with music
Sleeply - Sleep with music

Mrkněte i na další novinky z Google Play

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)