Nejnovější Android aplikace z Google Play #79 – zaručené vzbuzení, myšlenkové mapy a další

aplikace 79 hlavni

V dnešním díle seriálu, kde prezentujeme nejnovější Android aplikace, vám jako první představíme AlarmRun, což je budík, který vás svými neotřelými metodami zaručeně probudí. Následovat bude aplikace Mindly sloužící k vytváření myšlenkových map. Třetím tipem je AppChat, která slouží k chatovaní o všech vašich aplikacích s ostatními uživateli a na závěr si představíme Screen Off, díky kterému prodloužíte životnost vašeho vypínacího tlačítka.

AlarmRun

V obchodě Google Play je ke stažení spousta aplikací, které zastávají funkci budíku. V dnešní době na svůj telefon po ránu spoléhá většina lidí. Někteří využívají budíky již předinstalované v jejich telefonu, jiní sáhnou po alternativě z Google Play. Právě budíky třetích stran dokážou mnohdy nabídnout nejrůznější bonusové funkce, díky kterým je vstávání mnohem efektivnější. Jednou takovou aplikací je AlarmRun, která k vašemu probuzení využívá lehčí formu vydírání. Pokud budík necháte delší dobu zvonit a nezadáte požadované heslo, aplikace pošle SMS s textem “Jsem stále v posteli, pomoz mi”, a to buďto kontaktu, který zadáte, nebo náhodnému kontaktu vašeho telefonního seznamu. Především druhá varianta je pak k probuzení silně motivující.

AlarmRun (MUST WAKE)
AlarmRun (MUST WAKE)

Mindly

Aplikace Mindly slouží k vytváření myšlenkových map. Pokud tedy patříte mezi jedince, kteří si více zapamatují z vizuálních poznámek než z běžného textu, Mindly by vás mohlo zaujmout. Při vytváření myšlenkových map lze měnit podobu jednotlivých prvků. Ke každé poznámce lze zapsat její název a podrobný popisek. Následně můžete upravovat její barvy a přidávat ikony. Do myšlenkových map lze vkládat i vlastní obrázky. Každou z vašich poznámek můžete dále větvit a vytvářet tak podkategorie, případně navazující či doplňující poznámky. Aplikace Mindly nabídne velmi jednoduché a hlavně intuitivní ovládání, a proto se s ní naučíte pracovat během velmi krátké doby.

Mindly (mind mapping)
Mindly (mind mapping)

AppChat

AppChat se v současné chvíli nachází ve fázi Alfa. I tak je zřejmé, že tato aplikace bude jednoho dne obrovským hitem. Po nainstalování se vám zobrazí chatovací místnosti u všech vašich aplikací. Díky tomu můžete od ostatních uživatelů získat rady, tipy či návody, jak s danou aplikací pracovat. Tímto způsobem již uživatel nemusí navštěvovat nejrůznější fóra a vyhledávat své problémy na internetu, ale může je vyčíst právě z chatu. Společná diskuze se nemusí nutně týkat nějakého problémů, může totiž jednoduše sdružovat fanoušky či nadšence, kteří aplikaci používají. AppChat také poslouží hráčům multiplayerových her, již si tímto způsobem můžou zakládat klany či jiná hráčská sdružení.

AppChat (Beta)
AppChat (Beta)

Screen Off

O tom, že běžně stiskneme vypínací tlačítko našeho telefonu více než 200 krát denně, jste již určitě slyšeli. Věděli jste ovšem i o skutečnosti, že telefon vydrží zhruba 100 000 těchto stisknutí? Tento odhad uvádí autoři aplikace Screen Off, kteří se rozhodli zachránit naše chytré telefony. Nyní již pravděpodobně tušíte, k čemu Screen Off poslouží a máte naprostou pravdu – stisknutím (zapnutím) této aplikace se vypne vaše obrazovka, a to bez toho, abyste sáhli na vaše vypínací tlačítko. Až se vám za rok pokazí telefon, protože tuto aplikace nebudete používat, budete litovat :).

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)