Nejnovější Android aplikace z Google Play #105 – snížení jasu obrazovky, efektivnější využití textu a další

android aplikace 105 hlavni

Jako první si dnes ukážeme, že jas displeje můžete snížit o mnoho více, než to dovoluje výrobce, a to v aplikaci Night Owl. Následně si předvedeme, jak ušetřit spoustu času při psaní na klávesnici chytrého telefonu v aplikaci Textpand. Třetím tipem je foto-aplikace od společnosti OnePlus a na závěr si vyzkoušíte lupu, která dokáže definovat barvu libovolného pixelu vašeho displeje. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play.

Night Owl – Screen Dimmer

Určitě to znáte – buďto ráno, nebo večer před spaním si chcete na několik posledních minut zkontrolovat e-maily, sociální sítě, nebo si nastavit budík. Při rozsvícení displeje ve tmě však začnou vaše oči trpět, a to i přesto, že na vašem zařízení nastavíte minimální úroveň jasu. I tato úroveň je totiž u většiny telefonů nedostačující (abyste si náhodou nenastavili tak nízký jas, že byste jej pak nebyli schopni navýšit na “viditelnou” úroveň). Aplikace Night Owl pak přichází na scénu, aby vaše oči zachránila. Po její instalaci lze redukovat úroveň jasu i pod hladinu danou výrobcem. Navíc lze nastavit čas, kdy se má aplikace automaticky vypnout, čímž se hladina jasu vrátí na nejnižší možnou úroveň danou výrobcem.

Night Owl - Screen Dimmer & Ni
Night Owl - Screen Dimmer & Ni

Texpand – Text Expander

Přestože pro Android existuje velká spousta nástrojů, intuitivních klávesnic a dalších vychytávek, které psaní ulehčují, stále se najde prostor pro zlepšení. Ten by mohla vyplnit nová aplikace Texpand umožňující vytváření libovolných zkratek představující vámi nadefinované fráze. Princip aplikace je velmi jednoduchý – aplikaci po instalaci povolíte v systému a poté si v ní vytvoříte vlastní zkratky. Když pak v textu napíšete vaši zkratku, tedy například “mail”, objeví se na displeji plovoucí okénko s příslušnou frází, která za těchto okolností bude obsahovat vaši e-mailovou adresu. Tímto způsobem lze vytvářet zkratky pro vaši adresu, tzv. “rychlé odpovědi”, ale i spoustu dalšího. Asi nemusíme zdůrazňovat, jak moc dokáže Texpand zefektivnit vaši produktivitu (co se psaní týče).

Texpand: Text Expander
Texpand: Text Expander

Reflexion

Naše další aplikace – Reflexion, se nedávno objevila v obchodě Google Play pod záštitou společnosti OnePlus. Jedná se o foto-aplikaci, s níž můžete vytvářet zajímavé koláže. Po jejím spuštění se postupně aktivuje přední a zadní fotoaparát, přičemž pořízené snímky se zrcadlově obrátí a umístí do koláže. Před finálním uložením lze u všech snímků upravit jejich pozici a také je přiblížit/oddálit. Výsledné snímky můžete uložit do telefonu nebo sdílet na sociální sítě.

769042d0d94587db3837fa7ce4218295?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Pixolor

Pokud se řadíte k vývojářům (grafikům), jistě by vás mohla zaujmout aplikace Pixolor, která dokáže definovat barvu jakéhokoliv pixelu vaší obrazovky. Po spuštění se vám na obrazovce objeví posuvná lupa, v níž lze obraz libovolně přibližovat a oddalovat. Tím lze zaměřit a definovat barvu prakticky jakéhokoliv pixelu. Aplikace může rovněž posloužit všem hůře vidícím uživatelům. Lupu k definování pixelů totiž můžete použít např. k přiblížení textu.

Pixolor - Live Color Picker
Pixolor - Live Color Picker

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)