TOPlist

Android 8 Oreo výrazně posílil. Aktualizace jsou rychlejší než u Android 7 Nougat

podil system android oreo vyrazne posilil cervenec 2018

Naposledy jsme mohli vidět statistiky podílu jednotlivých verzí Androidu v květnu 2018. Červen Google vynechal, ale nyní jsme se dočkali statistik z července. A jsou poměrně překvapivé. Android 8 Oreo výrazně posílil a najdeme ho dokonce na více zařízeních, než před rokem ve stejnou dobu Android 7 Nougat.

Android 8 Oreo výrazně posílil. Zdvojnásobil své zastoupení

Když jsme se naposledy dočkali statistik zastoupení Androidu, nebyla to pro Android 8 Oreo moc pěkná podívaná. V květnu jsme ho mohli vidět pouze na 5,7 % všech Android zařízení. Během června a července 2018 vyšla ale Android Oreo aktualizace na mnoho zařízení a osmá verze Androidu své zastoupení zdvojnásobila. Najdeme jej přesně na 12,1 % zařízení.

zastoupení androidu cervenec 2018

To nejsou objektivně příliš dobré zprávy, téměř rok po vydání to nejsou moc uspokojivá čísla. Na druhou stranu můžeme vidět zlepšení oproti minulému roku. V červenci 2017 jsme mohli vidět tehdy poslední verzi Android 7 Nougat na 11,5 % zařízení. V předchozích statistikách byl vždy Android 8 Oreo za Nougatem, teď se to ale konečně zlomilo.

podil androidu cervenec 2018

Starší verze Androidu přišly o zastoupení v desetinách procent. I díky tomu se stále drží stařičký Android 2.3 Gingerbread, který stále používá 0,2 procent uživatelů. Největší propad zaznamenal Android 6 Marshmallow, který se propadl o dvě procenta.

Jakou verzi Androidu máte na svém telefonu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)