Android 7 Nougat posiluje minimálně. Další verze přitom klepe na dveře

android 7 nougat

Android 7 Nougat roste hodně pomalu, jak ukazují měsíční statistiky Googlu. Celkově je nyní poslední verze Androidu zastoupena na 13,5% zařízeních. Android 6 Marshmallow měl v tuhle dobu už mnohem větší podíl.

Android 7 Nougat nepřekročil ještě ani 15 procent

Z tabulky jde vyčíst, že většina telefonů s Nougatem, má verzi 7.0, jen velmi malé množství telefonů běží na Androidu 7.1. Celkově má Android 7 Nougat podíl 13,5%. To je v porovnání s ostatními verzemi stále poměrně málo. Dokonce ještě i Android 4.4 KitKat v dnešní době najdeme na více zařízeních.

Android 7 Nougat

Můžete si říct, že přeci i předchozí verze systému nastupovaly pomalu, jenže to už není pravda. V prvních měsících měl Nougat podobný podíl na trhu jako Marshmallow, v posledních měsících ale začíná poměrně dost zpomalovat. Během jedenácti měsíců, kdy je Nougat venku, je na 13,5% zařízení, Marshmallow za stejnou dobu měl podíl již 18,7%.

A co hůř, nová verze Android O je již za rohem, vydání se očekává v nejbližších týdnech. Vlajkové modely začnou pomalu dostávat novou verzi, čímž se bude opět ukrajovat hlavně z Nougatu. Největší zastoupení má již delší dobu Android 6 Marshmallow, téměř každý třetí telefon běží na této verzi systému.

Máte už v telefonu Android 7 Nougat?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)