TOPlist

Android 6.0.1: vycházejí lednové bezpečnostní aktualizace

android601_update_ico

Vypadá to, že to Google se svým slibem vydávat pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace systému Android myslí zcela vážně. Na rozdíl od mnoha velkých výrobců, kteří v tomto ohledu značně zaostávají. Proto se majitelé telefonů a tabletů řady Nexus dočkali dalšího updatu s čísly sestavení MBB29O, MMB29P, MMB29S a MBB29T. Verze systému se nemění – stále jde o Android 6.0.1.

Jako první přinesli zprávy o připravovaném vydání aktualizací američtí mobilní operátoři Sprint a Verizon. Update se týká Nexusů 5, 5X, 6, 6P, 7, 9 a Player. Podle seznamu provedených změn přichází aktualizace s opravou některých problémů a zalepením potenciálních zranitelností.

Ze dvanácti bezpečnostních záplat v tomto měsíci je pět označeno jako kritických, dvě mají vysokou závažnost a dalších pět střední. Většina se týká problémů s možným povýšením oprávnění, další řeší například vzdálené spuštění kódu či zpřístupnění informací.

Seznam bezpečnostních nedostatků, jež řeší poslední aktualizace systému Android 6.0.1 Seznam bezpečnostních nedostatků, jež řeší poslední aktualizace systému Android 6.0.1

Je možné, že nová verze opravuje i další chyby, které nejsou spojené s bezpečností, nicméně jejich seznam nebyl publikován. Poslední známý problém, spočívající v potížích se synchronizací e-mailů z Gmailu, však tato aktualizace podle všeho neřeší.

Poslední verze systému Android 6.0.1 ke stažení

Na oficiálním webu již jsou ke stažení také takzvané „tovární obrazy“ („factory images“) s integrovanými posledními změnami. Stáhnout je lze přes následující odkazy.

Předpokládáme, že v tuto chvíli by již mělo probíhat postupné uvolňování aktualizace formou OTA („Over The Air“ – vzduchem).

Zdroje: Android Authority, Android Police, Nexus Security Bulletin – January 2016.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)