Android 5 možná přijde později, Google vydá Android 4.3 Jelly Bean

android-legie

Chystaná akce Google I/O, na které Google představí své novinky, pomalu klepe na dveře. Očekávalo se, že zde tvůrce Androidu představí verzi s číslovkou 5 a označením Key Lime Pie. Nyní se ovšem zdá, že přijde “pouze” Android 4.3 a bude se jednat stále o Jelly Bean.

Server Android Police upozornil na zajímavé záznamy v logu svého serveru – objevila se zde zařízení Nexus 7 a Nexus 4 s označením systému Android 4.3  JWR23B. Zatím u každého podobného označení systému korespondoval první znak s názvem systému Android. Písmeno J by tak opět ukazovalo spíše na Jelly Bean než na Key Lime Pie.

Záznamy je samozřejmě možné zfalšovat, nicméně vystopované IP adresy směřují do samotného Googlu, což přidává na důvěryhodnosti.

nexusae0_image_thumb92

A server AndroidPolice není jediný, kdo na verzi 4.3 upozornil. Uživatel s přezdívkou danrant našel několik dalších důkazů, kde vystupuje označení JellyBeanMR2. Tento záznam se objevil například v chybovém hlášení programu Chromium. Vzhledem k tomu, že JellyBeanMR1 je Android 4.2, MR2 by mohlo značit Android 4.3.

Android-Jelly-Bean

Ve vzduchu tak visí otázka – skutečně se dočkáme Androidu 5 na Google I/O, které se koná 15. – 17. května? Nebo to bude spíše Android 4.3?

zdroj: reddit.comandroidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)