Android 5.1.1 pro Galaxy S6 a S6 Edge přinese nové funkce fotoaparátu

galaxy_s6_foto_ico

Fotoaparát se stal nejen nedílnou, ale pro mnohé zákazníky i důležitou součástí chytrého telefonu. Výrobci se proto zaměřují na tuto komponentu a postupně přidávají další funkce a vylepšení. Každý rok se tak pokoušejí zlepšit kvalitu obrazu použitím nových modulů, čoček nebo softwaru.

Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge mají aktuálně jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) fotoaparátů na trhu (v těchto mobilech jsou používány snímače Sony IMX240 a ISOCELL), který obsluhuje aplikace s možností jednoduchého i pokročilejšího nastavení. Vždy je ale prostor pro nějaké to zlepšení, což potvrzují informace, podle kterých aktualizace na Android 5.1.1 pro Galaxy S6 a S6 Edge přinese nějaké zásadní novinky.

V tuto chvíli není zřejmé, na jaké nové funkce se mohou majitelé těchto vlajkových lodí těšit, nicméně z pravděpodobných možností jmenujme například podporu Google API pro fotoaparát, čítající možnost zachytávání snímků do formátu RAW či schopnost ovládat rychlost závěrky. Vlajkové lodě Samsungu těmito funkcemi zatím nedisponují, zatímco konkurenti v podobě LG G4 či HTC One M9 ano. API v Lollipopu přitom dává výrobcům a vývojářům přístup k oběma těmto vlastnostem.

Aktualizace aplikace fotoaparátu by se měla stát standardem pro budoucí generace gadgetů Galaxy a bude se tak týkat také dosud nepředstaveného zařízení s krycím názvem Samsung Zen/Samsung Noble, což je patrně kódové označení pro připravovaný Samsung Galaxy Note 5, který má být představen ve druhé polovině tohoto roku.

Dodejme, že někteří uživatelé Galaxy S6 Edge v síti amerického operátora T-Mobile již obdrželi aktualizaci 5.1.1 a žádné změny v oblasti fotoaparátu nezaznamenali. Později ale byl proces updatu zastaven, takže je pravděpodobné, že se jednalo o nedokončené (či snad dokonce testovací) sestavení, které bylo vypuštěno omylem.

Zdroje: SamMobile, Droid Life, Mobil Telefon, Android Authority.

Chcete si Samsung Galaxy S6 Edge vyzkoušet na vlastní kůži? Přijďte již tuto sobotu 16. 5. na Alza Android RoadShow 2015.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)