Android 5.1.1 pro Galaxy S6 a S6 Edge přinese nové funkce fotoaparátu

galaxy_s6_foto_ico

Fotoaparát se stal nejen nedílnou, ale pro mnohé zákazníky i důležitou součástí chytrého telefonu. Výrobci se proto zaměřují na tuto komponentu a postupně přidávají další funkce a vylepšení. Každý rok se tak pokoušejí zlepšit kvalitu obrazu použitím nových modulů, čoček nebo softwaru.

Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge mají aktuálně jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) fotoaparátů na trhu (v těchto mobilech jsou používány snímače Sony IMX240 a ISOCELL), který obsluhuje aplikace s možností jednoduchého i pokročilejšího nastavení. Vždy je ale prostor pro nějaké to zlepšení, což potvrzují informace, podle kterých aktualizace na Android 5.1.1 pro Galaxy S6 a S6 Edge přinese nějaké zásadní novinky.

V tuto chvíli není zřejmé, na jaké nové funkce se mohou majitelé těchto vlajkových lodí těšit, nicméně z pravděpodobných možností jmenujme například podporu Google API pro fotoaparát, čítající možnost zachytávání snímků do formátu RAW či schopnost ovládat rychlost závěrky. Vlajkové lodě Samsungu těmito funkcemi zatím nedisponují, zatímco konkurenti v podobě LG G4 či HTC One M9 ano. API v Lollipopu přitom dává výrobcům a vývojářům přístup k oběma těmto vlastnostem.

Aktualizace aplikace fotoaparátu by se měla stát standardem pro budoucí generace gadgetů Galaxy a bude se tak týkat také dosud nepředstaveného zařízení s krycím názvem Samsung Zen/Samsung Noble, což je patrně kódové označení pro připravovaný Samsung Galaxy Note 5, který má být představen ve druhé polovině tohoto roku.

Dodejme, že někteří uživatelé Galaxy S6 Edge v síti amerického operátora T-Mobile již obdrželi aktualizaci 5.1.1 a žádné změny v oblasti fotoaparátu nezaznamenali. Později ale byl proces updatu zastaven, takže je pravděpodobné, že se jednalo o nedokončené (či snad dokonce testovací) sestavení, které bylo vypuštěno omylem.

Zdroje: SamMobile, Droid Life, Mobil Telefon, Android Authority.

Chcete si Samsung Galaxy S6 Edge vyzkoušet na vlastní kůži? Přijďte již tuto sobotu 16. 5. na Alza Android RoadShow 2015.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)