Google vydává Android 5.0.1 pro telefony Nexus 4 a Nexus 6

nexus_4_lollipop

V noci ze 2. na 3. prosince vydal Google aktualizaci na Android 5.0.1 pro tablety Nexus 9, Nexus 7 [2013] (Wi-Fi) a Nexus 10 (podrobnosti jsme přinesli ve článku Google opravuje chyby – vydává oAndroid 5.0.1!). Více než týden poté se dočkali i majitelé telefonů – konkrétně letošního modelu Nexus 6 a dva roky starého Nexusu 4. Verze nese stejné číslo sestavení, jako v případě tabletů, tedy LRX22C. Vzhledem k tomu, že se jedná jen o minoritní aktualizaci, nelze očekávat žádné zásadní novinky. Google se zaměřil především na opravy nalezených chyb a několik drobných změn.

Aktualizace formou OTA (“over the air”) začne již brzy a bude uvolňována postupně, takže majitelé dotčených telefonů si na ni počkají několik dnů až týdnů. Update na Android 5.0.1 se zatím netýká telefonu Nexus 5 a tabletů Nexus 7 [2013] (Mobile), Nexus 7 [2012], jakož i všech zařízení, která neobdržela aktualizaci na Android 5.0 Lollipop.

Obrazy systému ke stažení

Obrazy celého systému (“factory images”) můžete stáhnout a nahrát do svého Nexusu například podle našeho návodu Jak ručně aktualizovat Nexus na Android 5.0 Lollipop aneb Nečekejte na OTA!

Odkazy na obrazy systému pro všechna zařízení Nexus najdete na oficiální stránce Factory Images for Nexus Devices.

OTA balíčky

Na webu se také poměrně brzy objevily odkazy na aktualizační balíčky:

Dostali jste na svůj telefon nebo tablet OTA aktualizaci na Android 5.0.1 Lollipop? Dejte nám i ostatním čtenářům vědět v diskuzi pod tímto článkem! Samozřejmě budeme rádi, podělíte-li se také o zkušenosti s nejnovější verzí systému.

Zdroje: Phandroid, Phandroid, Android Central, Android Authority, Android Geeks, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)