Android 4.4.3 pro Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10 a další zařízení přijde v květnu

android_443_ico2

O aktualizaci na Android 4.4.3 jste v poslední době mohli slyšet poměrně často. Naposledy jsme v polovině dubna psali, že update je dostupný pro Nexusy 5 v síti amerického mobilního operátora Sprint, nicméně uživatelé ve zbytku světa se zatím firmwaru s novou verzí nedočkali. Aktualizace v USA byla nakonec pozastavena, údajně z důvodu blíže nespecifikovaných problémů s novým softwarem. O několik dní později byla v provozních záznamech serveru BluetoothSIG zaznamenána návštěva z telefonu Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition s operačním systémem Android 4.4.3, což potvrzuje, že nová aktualizace se nebude týkat výhradně Nexusů, ale také dalších zařízení.

Android 4.4.3 pro Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10 a další zařízení přijde v květnu Android 4.4.3 pro Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10 a další zařízení přijde v květnu

Původní zprávy dokonce hovořily o tom, že Android 4.4.3 bude určen výhradně pro telefony Nexus 5, na kterých měl vyřešit problémy se službou mm-qcamera-daemon (viz článek Google již testuje Android 4.4.3, opravující chybu „mm-qcamera-daemon“), ovšem následně se ukázalo, že nový firmware s nejvyšší pravděpodobností dostanou také Nexus 4, Nexus 7, Nexus 10 a zařízení série Google Play Edition. Podle aktuálních informací od vývojáře, pracujícího pro HTC a vystupujícího pod přezdívkou LlabTooFer, bude v květnu až červnu uvolněn Android 4.4.3 pro telefony HTC One M8 Google Play Edition a HTC One M7 Google Play Edition. Dle plánů aktualizací, které měl LlabTooFer v ruce, se údajně počítá s updaty pro další telefony s grafickou nadstavbou Sense.

Pokud bychom tedy měli shrnout dosavadní zprávy, pak můžeme konstatovat, že Android 4.4.3 pro Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10 a další zařízení přijde v květnu, nejpozději v červnu. Bude se jednat o minoritní aktualizaci, proto neočekávejte žádné zásadní novinky, nýbrž jen opravy nalezených chyb a zlepšení výkonu (dosud známé detaily najdete ve článku Android 4.4.3 – jaké novinky přinese nová verze?). Jednou z kosmetických změn by měla být také redesignovaná aplikace Telefon.

Zdroj: Android Geeks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)