Google již testuje Android 4.4.3, opravující chybu “mm-qcamera-daemon”

android443_ico

V březnu jsme informovali o tom, že Google oficiálně přiznal chybu v Androidu 4.4.2, projevující se tak, že proces mm-qcamera-daemon využíval až 50 % času procesoru, což se logicky negativně projevilo na výdrži baterie (viz aktualita Google pracuje na opravě vážné chyby „mm-qcamera-daemon“, která přehřívala telefon ze 12. března). Google tehdy zahájil práce na opravě a bylo jen otázkou času, kdy světlo světa spatří aktualizace systému, která uvedený problém eliminuje.

Chyba způsobovala rychlé vybíjení baterie Chyba způsobovala rychlé vybíjení baterie

Informace ještě není potvrzena z oficiálních zdrojů, nicméně vývojář, vystupující na sociální sítí Twitter pod přezdívkou LlabTooFer, který například v prosinci hodnověrně předpověděl update na Android 4.4.1 pro HTC One Google Edition, je alespoň minimální garancí, že by se tato zpráva mohla zakládat na pravdě. Podle něj bude mít Android 4.4.3 KitKat číslo sestavení KTU72B a v současnosti prochází fází testování, takže dříve či později by měl být uvolněn k aktualizaci.

Příspěvek vývojáře LlabTooFera na Twitteru Příspěvek vývojáře LlabTooFera na Twitteru

Dobrá zpráva potěší v první řadě majitele telefonů Nexus 5, kteří novou verzi Androidu dostanou jako první a jichž se zmiňovaná chyba týká. V případě dalších značek bude záviset především na tom, jak rychle výrobce implementuje záplatu do své modifikace, případně zda se na jeho modelech uvedený problém vůbec projevuje (podle všeho nikoli). Drtivá většina zařízení ale zatím Android 4.4.x KitKat ještě ani nedostala.

V těchto okamžicích není známo, jaké další novinky, úpravy a opravy Android 4.4.3 přinese V těchto okamžicích není známo, jaké další novinky, úpravy a opravy Android 4.4.3 přinese

V těchto okamžicích není známo, jaké další novinky, úpravy a opravy Android 4.4.3 přinese, ani konkrétnější termín uvolnění. Vzhledem k tomu, že půjde jen o “setinkový update”, bychom ale rozhodně nečekali žádné zásadnější změny. S největší pravděpodobností Google učiní formální prohlášení v této věci v následujících několika týdnech, takže “zůstaňte naladěni” – budeme vás informovat o všech dalších podrobnostech a novinkách!

Zdroje: AndroidSPIN, @LlabTooFeR, Phone Arena, Softpedia, Keinex.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)