Menu

Android 2.4 přijde v létě a ponese název Ice Cream Sandwich

Zatímco Android 3.0 Honeycomb bude orientován na zařízení s větším displejem (tablety, netbooky), uživatelé mobilních telefonů mohou s napětím očekávat jako další vývojový krok Android s číslem verze 2.4. V uplynulých dnech se spekulovalo nad tím, jaké ponese slovní označení (připomeňme, že Android 1.5 byl pojmenován Cupcake, 1.6 Donut, 2.0/2.1 Eclair, 2.2 Froyo a 2.3 Gingerbread), přičemž nejčastěji zmiňovaným názvem byl Ice Cream (zmrzlina).

Jak dnes v noci uvedl server TechCrunch, následující generace Androidu je vyvíjena pod názvem Ice Cream Sandwich – tedy v překladu něco jako zmrzlina mezi dvěma sušenkami (viz například výklad tohoto spojení na Wikipedii). Informace má přitom pocházet z úst Andrewa Rubina – spoluzakladatele a výkonného ředitele Androidu. Pokračuje se tedy v abecedním pořádku, podle kterého se jednotlivé verze jmenují po nějaké pochutině (cupcake=košíček, donut=kobliha, éclair=obdoba našeho banánku, froyo=zkratka pro mražený jogurt, gingerbread=perník, honeycomb=medová plástev). Otázkou je, zda je toto označení definitivní, neboť v roce 2009 to byl právě Andrew Rubin, kdo pro nástupce Eclairu použil označení Flan, přičemž finální název je nakonec Froyo.

Google uvedl, že v harmonogramu nových verzí Androida nastává čas zpomalení. Ostatně zatím poslední Android 2.3 Gingerbread přišel víceméně jen se změnou uživatelského rozhraní a minimem vylepšení. Dá se předpokládat, že verze 2.4 přinese na mobilní telefony některé věci, které budou přítomny v tabletové edici 3.0. Uvolnění Androidu 2.4 je očekáváno počátkem letošního léta, tedy v červnu nebo červenci.

Zdroj: TechCrunch, PhoneArena, Android Community a Cell Phone Exploration.

 

Komentáře

Jenda

Jenda

15.10.2011 21:34

To je přesně to, proč Apple kraluje a kralovat bude. U Apple máte jistotu, že za velké peníze, které jejich výrobky stojí, máte zajištěnou dlouhodobou podporu. iOS5 funguje na iPhone 3GS, 4 a 4S a taky na obou iPadech a iPodech 3 a 4. Naprostá většina ne-li všechny aplikace fungují na všech zařízeních. U Androidu si sice můžete koupit telefon třeba za 4 tisíce, ale hry vám nepojedou vůbec a aplikace jen některé, podpora výrobce taky nula. Už dneska máme minimálně 6 verzí androida a přibudou další. Pokud budou vznikat aplikace na android 2.2+, pak všichni, kdo mají android 2.1 utřou ústa. Stejně tak aplikace na android 3 nepůjdou na zařízeních s verzí 2. Apple má vše propracované daleko lépe. Teď naprosto geniálně vydal iPhone 4S. Jen posílil procesor a grafiku, takže poběží všechny staré hry a programy + poběží i programy pro iPad2. Pokud si tento telefon koupíte, další 3-4 roky bez problémů pojedete a budete mít veškerý servis a podporu, Dostanete iOS6 a poravděpodobně i 7. Takže ačkoliv je ten telefon hodně drahý, vyplatí se více než zařízení s Androidem

bckp

bckp

15.10.2011 21:42

no, iPhone4 nemá některé fce, iPhone 3GS nemá většinu a je s iOS5 nepoužitelný, iPad nemá fce jenom proto,že chcou prodávat iPad2. Tohle není seriózní přístup :-) U androidu je to o firmách, ne o Androidu jako takovém… třeba Google, ten aktualizuje veškeré telefony od N1 :)

jan varmuza

jan varmuza

11.4.2012 20:14

Dobry den chci se zeptat kdy a jestli bude aktualizace systemu z verze 2.3 na 2.4?

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

12.4.2012 11:19

To: jan varmuza
Dobrý den,

Android 2.4 pravděpodobně nikdy nebude. Ice Cream Sandwich nese nakonec číslo verze 4.0.
No a kdy bude aktualizace systému z 2.3.x na 4.0.x, to závisí na výrobci nebo operátorovi, od kterého máte telefon. Například pro Nexus S, Galaxy Nexus a Galaxy S II už vyšla. Pro další telefony je v plánu.

RSS (komentáře k článku)