TOPlist

Konečně! Android 15 naučí váš Pixel 8 zrcadlit obraz přes USB-C

android 15 zrcadlení obrazu
  • Zrcadlení obrazu patří k základním funkcím chytrých telefonů
  • Telefony Google Pixel ho ale neumí, po připojení kabelu se nic nestane
  • Po instalaci bety Android 15 se funkce aktivovala

Jedna z důležitých funkcí Androidu je zrcadlení obrazu pomocí USB-C. Excelují v tom Samsungy a jejich režim Dex. Na druhé straně stojí smutně telefony Pixel, které tuto funkci vůbec nepodporují. Pokud připojíte kabel od monitoru, nic se nestane. Když jsem to ale zkusil o den později na instalované betě Androidu 15 na Pixelu 8a (GA05570-GB), nestačil jsem se divit.

Android 15 beta

Jak nainstalovat betu Androidu 15 jsme popisovali v tomto článku. Pokud si na to netroufáte, nevadí. Můžete se pokochat novými funkcemi aspoň takto a ony se k vám už brzy dostanou oficiální cestou.

Po připojení kabelu se na mobilu zobrazil dialog, jestli zapnout zrcadlení a po chvíli se na monitoru objevil obraz. Zpoždění je nepatrné, na monitoru je obraz z telefonu 1:1. Obraz reaguje na otočení telefonu, když je na výšku, obraz nevyužívá celou zobrazovací plochu, když ale telefon otočíme na šířku, roztáhne se na celou obrazovku.

Po připojení ke staré televizi Panasonic se obraz zobrazil oříznutý, ale zato se přenášel i zvuk. Ořez obrazu mohl být způsoben přenosovým zařízením. Televize totiž nebyla připojena napřímo kabelem, ale pomocí donglu pro bezdrátový přenos, jehož recenzi chystáme. Dongle převádí USB-C na HDMI, což může způsobovat problémy. Navíc se pořád jedná o betu.

zrcadlení TV Na televizi se přenáší i zvuk

V této chvíli bohužel není ani stopy po nějakém speciálním desktopovém režimu. Možná by byl k dispozici u Pixelu 8 Pro (GA04921-GB) , ale ten mám jako hlavní zařízení, proto do něho beta verzi nahrávat prozatím nechci.

Google Pixel 8 Pro

Kde koupit:

Cena od: 20 490 Kč

Vadí vám, že Pixel 8 neumí zrcadlit obraz?

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)