TOPlist

Vyšla první betaverze operačního systému Android 15. Kdo a jak si ji může stáhnout?

Android 15
  • Android 15 posune mobilní telefony opět kupředu
  • Už teď víme o spoustě zajímavých novinek, které update přinese
  • Vývojáři společnosti Google v těchto dnech podle očekávání uvolnili první betaverzi

O novinkách v operačním systému Android 15 vás pravidelně informujeme a neuplyne snad jediný týden, kdy by se nějaká zajímavá informace neobjevila. Od uvolnění finální verze jsme ještě pořád docela daleko, to proběhne až ve druhé polovině roku, betaverze už nám ale dávají slušnou představu o všech novinkách.

Před první betaverzí uvolnili vývojáři řadu testovacích sestavení, ve všech případech ale byly určené pro telefony Google Pixel, nikdo jiný si zatím Android 15 na svém telefonu oficiálně vyzkoušet nemusel. S první betaverzí nového Androidu se ale začínají do testování více zapojovat další výrobci, kteří často umožní testování svým zákazníkům. Jak je tomu letos?

Android

V době psaní článku zatím žádný výrobce betaverzi operačního systému Android neoznámil, už během následujících dní se ale situace může výrazně změnit. V loňském roce to trvalo jen krátce a Android 14 bylo možné testovat na několika telefonech, překvapivě se k nim zařadilo Xiaomi, který si pospíšilo a jinak tomu nebylo ani u finální verze, kterou výrobce uvolnil několik hodit poté, co update dorazil na telefony od společnosti Google, což byl skvělý výkon.

Betaverze nejsou pro každého, nezapomeňte na zálohu!

Na závěr si dovolíme upozornit, že betaverze obecně nejsou vhodné pro každodenní nasazení, mohou obsahovat chyby, nemusí fungovat na sto procent (ostatně proto se bavíme o betaverzích). Klidně může dojít k poruše vašeho telefonu a kompletní ztrátě uživatelských dat. Pokud se na svůj telefon potřebujete stoprocentně spolehnout, betaverzím se vyhněte.

Pokud přece jenom chcete Android 15 vyzkoušet, doporučuji nejprve provést zálohu uživatelských dat. Následně stačí navštívit oficiální web (pokud vlastníte některých z podporovaných telefonů Google Pixel) a brzy se na vašem zařízení objeví Android 15. Uvidíme, kdy se objeví první telefony od jiných výrobců, do kterých půjde nainstalovat Android 15 Beta. Můj tip je, že se tak stane nejpozději příští měsíc, spíše ale očekávám, že to někteří výrobci stihnou dříve…

Těšíte se na operační systém Android 15?

Zdroj: google

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)