TOPlist

První verzi Androidu 15 si prý půjde vyzkoušet už dnes!

pixel android 14
  • Poslední dobou začaly prosakovat informace o Androidu 15
  • Jeho první vývojářské preview by mělo dorazit už dnes
  • Detaily provařil vývojář ze společnosti Google

V poslední době jsme se dozvěděli informace o hned několika nových funkcích, jež by se mohly objevit v Androidu 15. Podrobnosti pocházely od nadšenců, kteří detailněji zkoumali novou testovací verzi aktuálního Androidu 14 s označením QPR3 Beta 1. Na bližší popisy jednotlivých vychytávek další velké verze operačního systému od Googlu už nebudeme muset čekat dlouho, první vývojářské preview má totiž vyjít již dnes.

Tohle měl prozradit jeden z vývojářů společnosti Google, a to přímo na webu Android Open Source Project. Dle zahraničních médií, která na příspěvek upozornila, používal programátor pro nadcházející operační systém označení Android V, což údajně odkazuje na kódové jméno Vanilla Ice Cream.

Android 15 Developer Preview

Že první náhled do Androidu 15 vyjde 15. února, působí symbolicky, avšak ve srovnání s prvním preview současného systému se vydání zpozdilo o více než týden. Vůbec první „Developer Preview“ verze Androidu 14 totiž loni dorazila už 8. února. Je velmi pravděpodobné, že k novému testovacímu buildu budou mít zpočátku přístup pouze majitelé Pixel telefonů.

Na to, jak Google „upřednostňuje“ majitele vlastních smartphonů před zařízeními jiných značek, jsme si už asi všichni zvykli, ale s ohledem na optimalizace to dává smysl. Když firma vyvíjí jak Android, tak Pixely, má tu moc zajistit, aby vše skutečně fungovalo tak, jak se očekává.

Co se týče samotných novinek v Androidu 15, několik dní nazpět jsme vás informovali o funkci pro snadnou archivaci nepoužívaných aplikací nebo zjednodušeném nastavení UI, jež by mohlo přijít vhod starším uživatelům. Už byl navíc prozrazen i nový easter egg.

Jakou verzi Androidu používáte vy?

Zdroj: 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)