Android 15 Easter Egg odhalen! Líbí se vám?

Android 15 Easter Egg
  • Představení první verze operačního systému Android 15 se rychle blíží
  • Některé nové funkce se už objevily na internetu, moc se těšíme
  • Android 15 Easter Egg už není tajemstvím, vývojáři si s ním moc nepohráli

Každý rok přichází nová verze operačního systému Android a společně s ní celá řada otázek. Jak bude nový systém vypadat? Jaké funkce do něj Google přidá? Kdy se nový Android objeví v mém mobilním telefonu? Dostanu jej vůbec, nebo si budu muset koupit nový telefon?

Kromě těchto více či méně důležitých otázek se ale lidé na celém světě těší a toužebně očekávají ještě jednu novinku, která souvisí s novou verzí operačního systému Android. Easter Egg aneb překvapení, které se objeví, pokud opakovaně klepnete na číslo verze Androidu v nastavení.

android-14-qpr3-easter-egg-v-1-jpg

Díky webu 9to5google už máme konkrétní představu o tom, jak bude vypadat v operačním systému Android 15. Nová podoba se zatím nachází v nejnovější verzi Androidu 14 a rychle si všimnete, že od stávající verze z operačního systému Android 14 se liší především tvarem, který navozuje písmeno V. To odkazuje na Vanilla Ice Cream, což je interní označení operačního systému Android 15.

První písmenu názvu se mění každý rok, v případě Androidu 14 to bylo U, předtím samozřejmě T. Například mé Xiaomi 13 v současnosti spoléhá na firmware 1.0.1.0 UMCEUXM, přičemž právě U označuje, že toto sestavení Xiaomi HyperOS je postaveno na Androidu 14. Uvidíme, jak budou vypadat další novinky v operačním systému Android 15, vylepšená správa aplikací určitě není špatná, ale o jejím reálném přínosu nejsem přesvědčený.

Může se ale stát, že finální verze operačního systému Android 15 nakonec nabídne jiné překvapení a současná verze je pouze zajímavou upoutávkou, která nenápadně oznamuje brzký příchod prvního vývojářského sestavení nového Androidu. Pravdu se dozvíme už brzy, od představení nás dělí možná už jen jednotky dní nebo týdnů!

Líbí se vám Android 15 Easter Egg?

Zdroj: androidheadlines

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)