TOPlist

Android 14 pro televizory představen! Jaké novinky přináší?

android 14 pro tv
  • Google přináší Android 14 pro TV
  • Součástí upgrade jsou nové energetické režimy
  • Pro vývojáře je dostupná platforma Compose for TV

Televizory, které běží na operačním systému Google, začnou brzy dostávat Android 14, což znamená větší flexibilitu, pokud jde o režimy úspory energie a dostupnost. Vývojáři také získají přístup k Compose for TV v beta verzi.

Android TV je výkonným operačním systémem pro TV. Nabízí podporu jak pro sledování pořadů online, tak pro přehrávání z lokální knihovny. Příchod Androidu 14 na televizory znamená nové možnosti úspory energie, která nabídne několik různých nastavení.  Android 14 také umožní vylepšenou navigaci a korekci barev. Na vybraných modelech Android 14 TV bude podle Google podporován také režim obraz v obraze.

Android 14 pro TV

What’s new on Google TV and the Android TV OS

What's new on Google TV and the Android TV OS

Režimy spotřeby

Režimy spotřeby se budou pohybovat od nízké spotřeby, který vypne v pohotovostním režimu připojení televizoru k internetu, až po režim zvýšené energie, který ponechá všechny síťové funkce zapnuté neustále. Střední cesta, optimalizovaný energetický režim, nabízí funkci Google Cast, kdy je k dispozici pouze Wi-Fi. Střední režim také umožňuje akce Asistenta Google napříč zařízeními.

android 14 tv energy saving

Compose for TV

Pokud jde o vývoj aplikací, Compose for TV je nyní k dispozici pro vývojáře TV a poskytuje kompletní sadu nástrojů, které jim pomohou vytvářet lepší aplikace.  Donedávna byl dostupný pouze na mobilech, nyní přichází i na televize.

Aktualizace: text byl aktualizován po upozornění na záměnu s úplně jinou aplikací, děkujeme @Frantisek_Jerabek.

compose for tv beta

Využíváte u TV úsporné režimy?

Zdroj: 9to5google, Google Blog

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)