TOPlist

Android 14 dostane úžasnou vychytávku. Známe ji ze Samsung mobilů

android 14
  • Android 14 dostane funkci App Pairs
  • Ta nám umožní ukládat dvojice aplikací, které budeme chtít spouštět v multitaskingu
  • Podobnou funkci má třeba One UI od Samsungu

Android 14 možná nepřináší řadu nových funkcí jako jeho předchůdci, ale i do něj se dostane řada vychytávek, které v běžném životě ocení snad každý z nás. Jedna z nich zvaná App Pairs nám zpříjemní používání multitaskingu.

Multitasking s rozdělenou obrazovkou je součástí Android telefonů už několik let, avšak v Androidu 14 bude možné ukládání dvojice aplikací tak, abychom k ní mohli kdykoliv přistoupit. Google se tímto krokem pravděpodobně snaží usnadnit používání ohebných telefonů a tabletů, funkce bude ale k dispozici také na standardních mobilech. Hovoří se také o tom, že si dvojici námi vybraných aplikací budeme moci uložit na domovskou obrazovku nebo do doku, což je poměrně fajn prvek.

app pairs android 14

Někteří výrobci, jako například Samsung tuto funkci už podporují ve svých nadstavbách. Výše popsanou vychytávku totiž One UI umí už od loňska a funguje stejně, jako chystaná funkce App Pairs. Nyní se tedy dostane i na telefony dalších značek, pokud se ji rozhodnou výrobci implementovat.

Jak často využíváte multitasking na Androidu?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)