Které Xiaomi telefony dostanou Android 13? Máme první seznam

xiaomi seznam telefonů android 13

Google vydal Android 13 Developer Preview teprve před pár dny a k tomu také poznamenal, že budou nadcházející systém podporovat telefony Google Pixel 4 a novější. Stabilní verze se pochopitelně jako každý rok ukáže až někdy v létě a v podobné období se začnou ukazovat také první nadstavby postavené na Androidu 13.

Jaké mobily dostanou Android 13?

Nikdo jiný seznam podporovaných zařízení nezveřejnil, ovšem nyní web xiaomiui sestavil seznam potenciálně kompatibilních telefonů. Ten si redaktoři nevycucali z prstu, ale byl vytvořen na základě získaných informací uvnitř společnosti a od některých MIUI vývojářů. Rovněž jsme se dozvěděli, že MIUI 14 se dostane jak na telefony s Androidem 13, tak i na starší modely, které dostanou pouze Android 12.

xiaomi-android-13-seznam-telefonů

Jak můžete vidět, seznam je plný novějších zařízení a obsahuje také telefony, na které se Android 13 nemá dostat. Rozloučit se s ním mohou uživatelé stále populární řady Redmi Note 9, ale také další oblíbené mobily jako Poco X3 NFC, Poco M2 Pro nebo Redmi 10A.

Nachází se na seznamu váš mobil?

Zdroj: xiaomiui.net

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)