Už jen jeden krok a je tu Android 13. Vyšla poslední beta

Android 13 poslední final beta

Společnost Google vydala finální beta verzi systému Android 13, což mimo jiné značí, že nás dělí už jen pár dnů či maximálně týdnů od „ostrého“ vydání. Stejně jako v předchozích případech se přístup k beta testování oficiálně týká majitelů telefonů Pixel. Toto i předchozí vydání spadá do fáze „platform stability“, při které zejména vývojáři ověřují funkčnost svých aplikací. O nějakých významnějších novinkách v poslední verzi v tuto chvíli nevíme.

Android 13 obecně přinese různé nové funkce. Například nová oprávnění k oznámením, centralizovaný výběr fotografií, nastavení jazyka pro jednotlivé aplikace, tematické ikony aplikací s designem Material You, HDR videa, Bluetooth LE Audio s kodekem LC3 a MIDI 2.0 přes USB. Aktualizace také vylepšuje design a rozvržení uživatelského rozhraní aplikací pro zařízení s velkou obrazovkou, hlavně skládací telefony a tablety.

Několik dalších novinek přinesou nadstavby jednotlivých výrobců. Například Samsung již pečlivě chystá své One UI 5, které bude postavené právě na systému Android 13. Několik nových funkcí a designových změn nedávno uniklo.

Čím by vás potěšil Android 13?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)