Nekvalitní telefonní hovory? Android 13 nabídne nové řešení

Google kvalita hovorů Clear Calling Android 13

“Tak hlavní je, že se z toho dá psát a volat,” řekne leckterý majitel levnějšího telefonu při obhajobě svého zařízení a nízkých nároků. Zrovna o kvalitě telefonních hovorů přes “klasický” GSM signál by se ale jistě daly vést debaty a nemusí rozhodně zůstat jen u méně vybavených mobilů. Potřebu vylepšovat telefonáty po zvukové stránce cítí také gigant Google, který v tomto ohledu chystá jednu novinku.

Quarterly Platform Release (QPR1 Beta) systému Android 13 obsahuje zatím ukrytou experimentální funkci s názvem Clear Calling (volně přeloženo jako Čisté volání). Jejím posláním je při telefonních hovorech filtrovat nepříjemné šumy a rušivé zvuky v pozadí. Zatím se zdá, že by měla chystaná novinka fungovat stejně jako filtr v Google Meet, který umí potlačit například zvuky psaní na klávesnici, zavírání dveří, ozvěny nebo pracovní a cestovní ruch na ulici.

Tento zvukový pomocník podle současného popisu nefunguje u volání přes Wi-Fi. A uživatelé se prý nemají obávat toho, že by obsah hovorů končil na serverech Googlu. Clear Calling zatím firma nijak oficiálně nezmiňovala. Zájemci, kteří již mají Android 13 s QPR1 Beta nainstalovaný, si mohou tuto funkci manuálně zapnout skrze ADB.

Jak velké potíže máte při volání se zvukem?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)