Při hovorech přes Google Meet se nově lépe uslyšíme

Google Meet Google Duo stereo separation

Zatímco pokračují práce na slučování dvou zbývajících Google videochatovacích služeb Meet a Duo do jedné, míří teď do obou aplikací zajímavá nová funkce. Je věnována jedné z elementárních součástí každého videohovoru – zvuku. Vývojáři přichystali vychytávku jménem “stereo separation”, která bude využívat princip “binaural audio” pro lepší orientaci uživatele hlavně na obrazovce probíhajícího skupinového hovoru s velkým množstvím účastníků.

Google Meet (original)
Google Meet (original)

Změna spočívá v tom, že Meet i Duo budou separovat dva stereo kanály od sebe a využívat jejich různou hlasitost pro zjištění, ze které strany mluví jeden či více účastníků videohovoru. Například při poradách velkých firem tak pravděpodobně odpadnou trapné okamžiky nejistoty, kdo a kam vlastně mluví.

Google Meet
Google Meet

U Google Duo byly přípravy této novinky nalezeny v aktuální verzi 169. V případě Google Meet je původcem tohoto úniku aktualizace Gmailu, jehož nedílnou součástí už Meet nějakou dobu je. Mimochodem: Pokud by vás v Gmailu nově přidaný Meet vyloženě otravoval, dá se snadno vypnout.

S kolika nejvíce lidmi jste volali naráz?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)